Wednesday Track League 2021

Click on the results link to go to that week.

Week 114 AprilResults
Week 221 AprilResults
Week 328 AprilCancelled
Week 45 MayCancelled
Week 512 MayResults
Week 619 MayCancelled
Week 726 MayCancelled
Week 82 JuneResults
Week 99 JuneResults
Week 1016 JuneResults
Week 1123 JuneResults
Week 1230 JuneResults
Week 137 JulyResults
Week 1414 JulyResults
Week 1521 JulyResults
Week 1628 JulyResults
Week 174 AugustResults
Week 1811 AugustResults

Week 1

EventScratchSenior C4 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st83Dan HARLOTTHastings and St Leonards Cycling Club6
2nd81Alan COOPERBrighton Excelsior5
3rd87Will GALLOWAYUnattached4
4th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC3
5th86Kelvin NEWMANWorthing Excelsior2
6th85Paul WHELLERUnattached1
7th
8th
EventScratchSenior B6 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st45George SLOANVC Londres6
2nd46Matt O’BRIENCrawley Wheelers5
3rd42Murray TURNERUnattached4
4th54Alan NEWMANBrighton Mitre3
5th51Simon MCLEODBTNRT2
6th50Louis BOULTONPpycc1
7th43Alfred BUNYANPreston Park Youth
8th56Sam CHEESMANTeam TMC/Strada Wheels
EventScratchSenior A6 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st4Dylan HICKSIsorex6
2nd1Lukas NERURKARVC de Londres5
3rd19Isaac WRIGHTProject 514
4th2Mark DAYHuntBikeWheels3
5th10Charlie HEFFERNANHunt RT2
6th12Gabriel PARLEUnattached1
7th9Jack SMITHBrighton Mitre
8th11Martin EDMONDSBrighton Mitre Cycling Club
EventScratchYouth Minor2 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC6
2nd163Felix BOYLEPreston Park Youth Cycling Club5
3rd162Cooper ABERDOURPPYCC4
4th164Oliver HAJDECKI-HOLE Unattached3
5th
6th
7th
8th
EventScratchYouth Major3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st122Ben TAMPLINPPYCC6
2nd129Eddy BOYLEPreston Park Cycling club5
3rd121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club4
4th123Noah WHELLERPreston Park Youth Cycling Club3
5th
6th
7th
8th
EventDashSenior C3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st83Dan HARLOTTHastings and St Leonards Cycling Club6
2nd81Alan COOPERBrighton Excelsior5
3rd88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC4
4th87Will GALLOWAYUnattached3
5th85Paul WHELLERUnattached2
6th86Kelvin NEWMANWorthing Excelsior1
7th
8th
Event300MYouth Minor
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC6
2nd163Felix BOYLEPreston Park Youth Cycling Club5
3rd162Cooper ABERDOURPPYCC4
4th164Oliver HAJDECKI-HOLE Unattached3
5th
6th
7th
8th
EventDashYouth Major2 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st122Ben TAMPLINPPYCC6
2nd129Eddy BOYLEPreston Park Cycling club5
3rd121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club4
4th123Noah WHELLERPreston Park Youth Cycling Club3
5th
6th
7th
8th
EventDashSenior B3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st46Matt O’BRIENCrawley Wheelers6
2nd45George SLOANVC Londres5
3rd54Alan NEWMANBrighton Mitre4
4th50Louis BOULTONPpycc3
5th56Sam CHEESMANTeam TMC/Strada Wheels2
6th43Alfred BUNYANPreston Park Youth1
7th51Simon MCLEODBTNRT
8th48Nigel BURROWSV.C.Etoile
EventDashSenior A3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st4Dylan HICKSIsorex6
2nd1Lukas NERURKARVC de Londres5
3rd9Jack SMITHBrighton Mitre4
4th20Freddie NEWMANVelo Club Londres3
5th19Isaac WRIGHTProject 512
6th7Adam GENTProgressiveCycleCoaching.co.uk1
7th6Luc BESTUnattached
8th12Gabriel PARLEUnattached
EventPointsYouth Minor2 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC6
2nd163Felix BOYLEPreston Park Youth Cycling Club5
3rd165Adam MASTERPPYCC Youth Cycling Club4
4th162Cooper ABERDOURPPYCC3
5th164Oliver HAJDECKI-HOLE Unattached2
6th
7th
8th
EventPointsYouth Major6 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st129Eddy BOYLEPreston Park Cycling club6
2nd121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club5
3rd123Noah WHELLERPreston Park Youth Cycling Club4
4th122Ben TAMPLINPPYCC3
5th
6th
7th
8th
EventUnknown DistanceSenior C
PlaceNo.NameClubPoints
1st83Dan HARLOTTHastings and St Leonards Cycling Club6
2nd81Alan COOPERBrighton Excelsior5
3rd88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC4
4th86Kelvin NEWMANWorthing Excelsior3
5th87Will GALLOWAYUnattached2
6th85Paul WHELLERUnattached1
7th
8th
EventUnknown DistanceSenior B
PlaceNo.NameClubPoints
1st45George SLOANVC Londres6
2nd46Matt O’BRIENCrawley Wheelers5
3rd51Simon MCLEODBTNRT4
4th48Nigel BURROWSV.C.Etoile3
5th56Sam CHEESMANTeam TMC/Strada Wheels2
6th52Alex MUNNUnattached1
7th42Murray TURNERUnattached
8th43Alfred BUNYANPreston Park Youth
EventUnknown DistanceSenior A
PlaceNo.NameClubPoints
1st4Dylan HICKSIsorex6
2nd1Lukas NERURKARVC de Londres5
3rd19Isaac WRIGHTProject 514
4th9Jack SMITHBrighton Mitre3
5th10Charlie HEFFERNANHunt RT2
6th20Freddie NEWMANVelo Club Londres1
7th21Rahul FORTESCUE TALWARUnattached
8th12Gabriel PARLEUnattached

Back to top

Week 2

EventScratchSenior C4 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st83Dan HARLOTTHastings and St Leonards Cycling Club6
2nd81Alan COOPERBrighton Excelsior5
3rd93Seamus MCALISTERBTNRT4
4th91William DAVISVC Jubilee3
5th90Ben ROGERSVC Jubilee2
6th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC1
7th92Lane COXEspresso Library
8th82Howard GRIFFINSussex Nomads
EventScratchSenior B6 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st45George SLOANVC Londres6
2nd46Matt O’BRIENCrawley Wheelers5
3rd51Simon MCLEODBTNRT4
4th50Louis BOULTONPpycc3
5th41Ian BAYNESTMG Horizon CT2
6th47Lloyd COSTELLOUnattached1
7th43Alfred BUNYANPreston Park Youth
8th52Alex MUNNUnattached
EventScratchSenior A6 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st4Dylan HICKSIsorex6
2nd1Lukas NERURKARVC de Londres5
3rd19Isaac WRIGHTProject 514
4th20Freddie NEWMANVelo Club Londres3
5th22Joshua GOLLIKERtrainSharp Development Team2
6th2Mark DAYHuntBikeWheels1
7th3Luke GOODWILLPPYCC
8th9Jack SMITHBrighton Mitre
EventScratchYouth Minor2 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC6
2nd163Felix BOYLEPreston Park Youth Cycling Club5
3rd162Cooper ABERDOURPPYCC4
4th165Adam MASTERPPYCC Youth Cycling Club3
5th
6th
7th
8th
EventScratchYouth Major3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st125William FLATAUHUP CC6
2nd129Eddy BOYLEPreston Park Cycling club5
3rd121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club4
4th122Ben TAMPLINPPYCC3
5th123Noah WHELLERPreston Park Youth Cycling Club2
6th128Luca Geddes GASCOPreston park youth cc1
7th124Hadley DAVISVC Jubilee
8th132Milo CLARKEPPYCC
EventDashSenior C3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st83Dan HARLOTTHastings and St Leonards Cycling Club6
2nd93Seamus MCALISTERBTNRT5
3rd81Alan COOPERBrighton Excelsior4
4th87Will GALLOWAYUnattached3
5th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC2
6th90Ben ROGERSVC Jubilee1
7th82Howard GRIFFINSussex Nomads
8th92Lane COXEspresso Library
Event300MYouth Minor
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC6
2nd163Felix BOYLEPreston Park Youth Cycling Club5
3rd162Cooper ABERDOURPPYCC4
4th165Adam MASTERPPYCC Youth Cycling Club3
5th
6th
7th
8th
EventDashYouth Major2 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st129Eddy BOYLEPreston Park Cycling club6
2nd125William FLATAUHUP CC5
3rd122Ben TAMPLINPPYCC4
4th121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club3
5th123Noah WHELLERPreston Park Youth Cycling Club2
6th124Hadley DAVISVC Jubilee1
7th132Milo CLARKEPPYCC
8th131Oran MCALISTERPPYCC
EventDashSenior B3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st45George SLOANVC Londres6
2nd46Matt O’BRIENCrawley Wheelers5
3rd51Simon MCLEODBTNRT4
4th50Louis BOULTONPpycc3
5th47Lloyd COSTELLOUnattached2
6th52Alex MUNNUnattached1
7th43Alfred BUNYANPreston Park Youth
8th41Ian BAYNESTMG Horizon CT
EventDashSenior A3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st4Dylan HICKSIsorex6
2nd1Lukas NERURKARVC de Londres5
3rd19Isaac WRIGHTProject 514
4th9Jack SMITHBrighton Mitre3
5th2Mark DAYHuntBikeWheels2
6th15Benjamin FLATAUElite cycling junior team1
7th22Joshua GOLLIKERtrainSharp Development Team
8th6Luc BESTUnattached
EventDevilYouth Minor
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC6
2nd163Felix BOYLEPreston Park Youth Cycling Club5
3rd162Cooper ABERDOURPPYCC4
4th165Adam MASTERPPYCC Youth Cycling Club3
5th
6th
7th
8th
EventDevilYouth Major
PlaceNo.NameClubPoints
1st129Eddy BOYLEPreston Park Cycling club6
2nd125William FLATAUHUP CC5
3rd121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club4
4th123Noah WHELLERPreston Park Youth Cycling Club3
5th122Ben TAMPLINPPYCC2
6th124Hadley DAVISVC Jubilee1
7th132Milo CLARKEPPYCC
8th131Oran MCALISTERPPYCC
EventPointsSenior C6 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st81Alan COOPERBrighton Excelsior6
2nd91William DAVISVC Jubilee5
3rd87Will GALLOWAYUnattached4
4th93Seamus MCALISTERBTNRT3
5th82Howard GRIFFINSussex Nomads2
6th90Ben ROGERSVC Jubilee1
7th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC
8th84Tracey WILLIAMSBrighton Mitre Cycling Club
EventPointsSenior B8 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st45George SLOANVC Londres6
2nd46Matt O’BRIENCrawley Wheelers5
3rd49Dan HARLOTTHastings and St Leonards Cycling Club4
4th47Lloyd COSTELLOUnattached3
5th48Nigel BURROWSV.C.Etoile2
6th50Louis BOULTONPpycc1
7th51Simon MCLEODBTNRT
8th55David BARNARDVC Etoile
EventPointsSenior A8 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st4Dylan HICKSIsorex6
2nd22Joshua GOLLIKERtrainSharp Development Team5
3rd1Lukas NERURKARVC de Londres4
4th19Isaac WRIGHTProject 513
5th15Benjamin FLATAUElite cycling junior team2
6th16Jacob JAMESTrainsharp development team1
7th2Mark DAYHuntBikeWheels
8th17Alex HARVEYVC Jubilee

Back to top

Week 3

Cancelled due to wet track.

Back to top

Week 4

Cancelled due to wet track.

Back to top

Week 5

EventChampionship ScratchSenior C12 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st94Henry BYRNEVC Jubilee12
2nd81Alan COOPERBrighton Excelsior10
3rd87Will GALLOWAYUnattached8
4th91William DAVISVC Jubilee6
5th90Ben ROGERSVC Jubilee4
6th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC2
7th84Tracey WILLIAMSBrighton Excelsior Cycling Club
8th95Isobel BEATTIEBrighton Mitre Cycling Club
EventChampionship ScratchSenior B15 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st58Luke GOODWILLPPYCC12
2nd50Louis BOULTONPpycc10
3rd47Lloyd COSTELLOUnattached8
4th49Dan HARLOTTHastings and St Leonards Cycling Club6
5th51Simon MCLEODBTNRT4
6th48Nigel BURROWSV.C.Etoile2
7th43Alfred BUNYANPreston Park Youth
8th41Ian BAYNESTMG Horizon CT
EventChampionship ScratchSenior A20 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st4Dylan HICKSIsorex12
2nd9Jack SMITHBrighton Mitre10
3rd24Paul BARNARDPrecise performance RT8
4th19Isaac WRIGHTProject 516
5th15Benjamin FLATAUElite cycling junior team4
6th26George SLOANVC Londres2
7th10Charlie HEFFERNANHunt RT
8th18Marek SHAFERBrighton Mitre
EventChampionship ScratchYouth Minor3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC12
2nd163Felix BOYLEPreston Park Youth Cycling Club10
3rd162Cooper ABERDOURPPYCC8
4th
5th
6th
7th
8th
EventChampionship ScratchYouth Major8 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st125William FLATAUHUP CC12
2nd129Eddy BOYLEPreston Park Cycling club10
3rd121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club8
4th122Ben TAMPLINPPYCC6
5th128Luca Geddes GASCOPreston park youth cc4
6th123Noah WHELLERPreston Park Youth Cycling Club2
7th124Hadley DAVISVC Jubilee
8th132Milo CLARKEPPYCC
EventDashSenior C3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st81Alan COOPERBrighton Excelsior6
2nd87Will GALLOWAYUnattached5
3rd94Henry BYRNEVC Jubilee4
4th91William DAVISVC Jubilee3
5th90Ben ROGERSVC Jubilee2
6th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC1
7th82Howard GRIFFINSussex Nomads
8th84Tracey WILLIAMSBrighton Excelsior Cycling Club
EventDashSenior B3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st58Luke GOODWILLPPYCC6
2nd50Louis BOULTONPpycc5
3rd47Lloyd COSTELLOUnattached4
4th43Alfred BUNYANPreston Park Youth3
5th55David BARNARDVC Etoile2
6th42Murray TURNERUnattached1
7th41Ian BAYNESTMG Horizon CT
8th44Tobias BUNYANEastbourne Rovers
EventDashSenior A3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st4Dylan HICKSIsorex6
2nd19Isaac WRIGHTProject 515
3rd26George SLOANVC Londres4
4th7Adam GENTProgressiveCycleCoaching.co.uk3
5th9Jack SMITHBrighton Mitre2
6th18Marek SHAFERBrighton Mitre1
7th12Gabriel PARLEUnattached
8th24Paul BARNARDPrecise performance RT
EventHandicapYouth Minor1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st162Cooper ABERDOURPPYCC6
2nd161Alex GOODWILLPPYCC5
3rd163Felix BOYLEPreston Park Youth Cycling Club4
4th
5th
6th
7th
8th
EventHandicapYouth Major1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st128Luca Geddes GASCOPreston park youth cc6
2nd125William FLATAUHUP CC5
3rd131Oran MCALISTERPPYCC4
4th121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club3
5th132Milo CLARKEPPYCC2
6th124Hadley DAVISVC Jubilee1
7th129Eddy BOYLEPreston Park Cycling club
8th122Ben TAMPLINPPYCC
EventTempoSenior C8 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st81Alan COOPERBrighton Excelsior6
2nd87Will GALLOWAYUnattached5
3rd91William DAVISVC Jubilee4
4th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC3
5th94Henry BYRNEVC Jubilee2
6th96Peter BAKERLewes Wanderers CC1
7th90Ben ROGERSVC Jubilee
8th84Tracey WILLIAMSBrighton Excelsior Cycling Club
EventDashYouth Minor3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC6
2nd163Felix BOYLEPreston Park Youth Cycling Club5
3rd162Cooper ABERDOURPPYCC4
4th
5th
6th
7th
8th
EventDashYouth Major3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st125William FLATAUHUP CC6
2nd129Eddy BOYLEPreston Park Cycling club5
3rd121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club4
4th122Ben TAMPLINPPYCC3
5th123Noah WHELLERPreston Park Youth Cycling Club2
6th124Hadley DAVISVC Jubilee1
7th132Milo CLARKEPPYCC
8th128Luca Geddes GASCOPreston park youth cc
EventUnknown DistanceSenior A/B
PlaceNo.NameClubPoints
1st4Dylan HICKSIsorex6
2nd19Isaac WRIGHTProject 515
3rd26George SLOANVC Londres4
4th15Benjamin FLATAUElite cycling junior team3
5th7Adam GENTProgressiveCycleCoaching.co.uk2
6th9Jack SMITHBrighton Mitre1

Back to top

Week 6

Cancelled due to wet track.

Back to top

Week 7

Cancelled due to wet track.

Back to top

Week 8

EventPoints ChampsSenior C15 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st81Alan COOPERBrighton Excelsior18
2nd94Henry BYRNEVC Jubilee16
3rd98Luke BANDYBrighton Excelsior CC14
4th96Peter BAKERLewes Wanderers CC12
5th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC10
6th82Howard GRIFFINSussex Nomads8
7th84Tracey WILLIAMSBrighton Excelsior Cycling Club6
8th97Philip BENNETTUnattached4
9th95Isobel BEATTIEBrighton Mitre Cycling Club 2
EventPoints ChampsSenior B20 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st46Matt O’BRIENCrawley Wheelers18
2nd57George HARVEYVC Jubilee16
3rd43Alfred BUNYANPreston Park Youth14
4th41Ian BAYNESTMG Horizon CT12
5th56Sam CHEESMANTeam TMC/Strada Wheels10
6th52Alex MUNNUnattached8
7th60Mark TURNERUnattached6
EventPoints ChampsSenior A25 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st19Isaac WRIGHTProject 5118
2nd1Lukas NERURKARVC de Londres16
3rd26George SLOANVC Londres14
4th12Gabriel PARLEUnattached12
5th21Rahul FORTESCUE TALWARUnattached10
6th27Elliot BARRATTTAAP Cervelo8
7th20Freddie NEWMANVelo Club Londres6
8th16Jacob JAMESTrainsharp development team4
9th2Mark DAYHuntBikeWheels2
10th10Charlie HEFFERNANHunt RT
11th6Luc BESTUnattached
12th9Jack SMITHBrighton Mitre
EventPoints ChampsYouth Minor4 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC18
2nd163Felix BOYLEPreston Park Youth Cycling Club16
3rd162Cooper ABERDOURPPYCC14
EventPoints ChampsYouth Major10 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st129Eddy BOYLEPreston Park Cycling club18
2nd125William FLATAUHUP CC16
3rd122Ben TAMPLINPPYCC14
4th128Luca Geddes GASCOPreston park youth cc12
5th131Oran MCALISTERPPYCC10
6th121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club8
7th132Milo CLARKEPPYCC6
EventWin & OutSenior C6 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st81Alan COOPERBrighton Excelsior6
2nd94Henry BYRNEVC Jubilee5
3rd98Luke BANDYBrighton Excelsior CC4
4th82Howard GRIFFINSussex Nomads3
5th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC2
6th96Peter BAKERLewes Wanderers CC1
7th84Tracey WILLIAMSBrighton Excelsior Cycling Club
8th95Isobel BEATTIEBrighton Mitre Cycling Club
9th97Philip BENNETTUnattached
EventWin & OutSenior B6 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st57George HARVEYVC Jubilee6
2nd46Matt O’BRIENCrawley Wheelers5
3rd43Alfred BUNYANPreston Park Youth4
4th41Ian BAYNESTMG Horizon CT3
5th56Sam CHEESMANTeam TMC/Strada Wheels2
6th52Alex MUNNUnattached1
EventWin & OutSenior A6 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st27Elliot BARRATTTAAP Cervelo6
2nd1Lukas NERURKARVC de Londres5
3rd10Charlie HEFFERNANHunt RT4
4th26George SLOANVC Londres3
5th20Freddie NEWMANVelo Club Londres2
6th17Alex HARVEYVC Jubilee1
7th16Jacob JAMESTrainsharp development team
8th2Mark DAYHuntBikeWheels
9th21Rahul FORTESCUE TALWARUnattached
10th12Gabriel PARLEUnattached
11th19Isaac WRIGHTProject 51
12th9Jack SMITHBrighton Mitre
EventHandicapYouth Minor1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC6
2nd163Felix BOYLEPreston Park Youth Cycling Club5
3rd162Cooper ABERDOURPPYCC4
EventHandicapYouth Major1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st131Oran MCALISTERPPYCC6
2nd125William FLATAUHUP CC5
3rd132Milo CLARKEPPYCC4
4th129Eddy BOYLEPreston Park Cycling club3
5th121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club2
6th122Ben TAMPLINPPYCC1
7th128Luca Geddes GASCOPreston park youth cc
EventDevilSenior C
PlaceNo.NameClubPoints
1st94Henry BYRNEVC Jubilee6
2nd96Peter BAKERLewes Wanderers CC5
3rd82Howard GRIFFINSussex Nomads4
4th97Philip BENNETTUnattached3
5th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC2
6th81Alan COOPERBrighton Excelsior1
7th98Luke BANDYBrighton Excelsior CC
8th84Tracey WILLIAMSBrighton Excelsior Cycling Club
9th95Isobel BEATTIEBrighton Mitre Cycling Club
EventBlock HandicapYouth Minor3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC6
2nd163Felix BOYLEPreston Park Youth Cycling Club5
3rd162Cooper ABERDOURPPYCC4
EventBlock HandicapYouth Major6 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st129Eddy BOYLEPreston Park Cycling club6
2nd121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club5
3rd128Luca Geddes GASCOPreston park youth cc4
4th125William FLATAUHUP CC3
5th122Ben TAMPLINPPYCC2
6th132Milo CLARKEPPYCC1
7th131Oran MCALISTERPPYCC
EventDevilSenior B
PlaceNo.NameClubPoints
1st57George HARVEYVC Jubilee6
2nd46Matt O’BRIENCrawley Wheelers5
3rd55David BARNARDVC Etoile4
4th56Sam CHEESMANTeam TMC/Strada Wheels3
5th48Nigel BURROWSV.C.Etoile2
6th43Alfred BUNYANPreston Park Youth1
7th52Alex MUNNUnattached
8th41Ian BAYNESTMG Horizon CT
9th60Mark TURNERUnattached
EventDevilSenior A
PlaceNo.NameClubPoints
1st1Lukas NERURKARVC de Londres6
2nd10Charlie HEFFERNANHunt RT5
3rd27Elliot BARRATTTAAP Cervelo4
4th26George SLOANVC Londres3
5th2Mark DAYHuntBikeWheels2
6th20Freddie NEWMANVelo Club Londres1
7th19Isaac WRIGHTProject 51
8th12Gabriel PARLEUnattached
9th17Alex HARVEYVC Jubilee
10th6Luc BESTUnattached
11th21Rahul FORTESCUE TALWARUnattached
12th9Jack SMITHBrighton Mitre
EventUnknown DistanceSenior C
PlaceNo.NameClubPoints
1st98Luke BANDYBrighton Excelsior CC6
2nd84Tracey WILLIAMSBrighton Excelsior Cycling Club5
3rd96Peter BAKERLewes Wanderers CC4
4th81Alan COOPERBrighton Excelsior3
5th94Henry BYRNEVC Jubilee2
6th82Howard GRIFFINSussex Nomads1
7th97Philip BENNETTUnattached
8th95Isobel BEATTIEBrighton Mitre Cycling Club
9th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC
EventUnknown DistanceSenior A/B
PlaceNo.NameClubPoints
1st1Lukas NERURKARVC de Londres6
2nd27Elliot BARRATTTAAP Cervelo5
3rd10Charlie HEFFERNANHunt RT4
4th2Mark DAYHuntBikeWheels3
5th9Jack SMITHBrighton Mitre2
6th26George SLOANVC Londres1
7th57George HARVEYVC Jubilee
8th20Freddie NEWMANVelo Club Londres
9th16Jacob JAMESTrainsharp development team
10th46Matt O’BRIENCrawley Wheelers
11th43Alfred BUNYANPreston Park Youth
12th17Alex HARVEYVC Jubilee

Back to top

Week 9

EventScratchSenior C12 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st100Bartosz KUBIAKUnattached6
2nd94Henry BYRNEVC Jubilee5
3rd102Michelle BRENNAN1904rt4
4th91William DAVISVC Jubilee3
5th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC2
6th99Foster CUNLIFFEBrighton Excelsior1
7th82Howard GRIFFINSussex Nomads
8th96Peter BAKERLewes Wanderers CC
9th81Alan COOPERBrighton Excelsior
10th90Ben ROGERSVC Jubilee
11th84Tracey WILLIAMSBrighton Excelsior Cycling Club
12th85Paul WHELLERUnattached
Event10K ScratchSenior B18 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st46Matt O’BRIENCrawley Wheelers6
2nd50Louis BOULTONPpycc5
3rd43Alfred BUNYANPreston Park Youth4
4th49Dan HARLOTTHastings and St Leonards Cycling Club3
5th42Murray TURNERUnattached2
6th55David BARNARDVC Etoile1
7th48Nigel BURROWSV.C.Etoile
8th52Alex MUNNUnattached
9th64Nathan COZENSBrighton Mitre
10th44Tobias BUNYANEastbourne Rovers
11th63Luke BANDYBrighton Excelsior CC
12th54Alan NEWMANBrighton Mitre
Event10 Mile ScratchSenior A27 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st4Dylan HICKSIsorex6
2nd1Lukas NERURKARVC de Londres5
3rd19Isaac WRIGHTProject 514
4th26George SLOANVC Londres3
5th9Jack SMITHBrighton Mitre2
6th10Charlie HEFFERNANHunt RT1
7th7Adam GENTProgressiveCycleCoaching.co.uk
8th15Benjamin FLATAUElite cycling junior team
9th3Luke GOODWILLPPYCC
10th5Patrick BROWNUnattached
11th16Jacob JAMESTrainsharp development team
12th17Alex HARVEYVC Jubilee
EventScratchYouth Minor3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC6
2nd163Felix BOYLEPreston Park Youth Cycling Club5
3rd167Gabriel AUPreston Park Youth Cycling Club4
4th162Cooper ABERDOURPPYCC3
EventScratchYouth Major6 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st125William FLATAUHUP CC6
2nd129Eddy BOYLEPreston Park Cycling club5
3rd122Ben TAMPLINPPYCC4
4th121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club3
5th128Luca Geddes GASCOPreston park youth cc2
6th124Hadley DAVISVC Jubilee1
7th123Noah WHELLERPreston Park Youth Cycling Club
8th131Oran MCALISTERPPYCC
9th133Raphael KELLYPreston Park Youth Cycling Club
EventDevilSenior C
PlaceNo.NameClubPoints
1st100Bartosz KUBIAKUnattached6
2nd81Alan COOPERBrighton Excelsior5
3rd102Michelle BRENNAN1904rt4
4th91William DAVISVC Jubilee3
5th90Ben ROGERSVC Jubilee2
6th82Howard GRIFFINSussex Nomads1
7th99Foster CUNLIFFEBrighton Excelsior
8th96Peter BAKERLewes Wanderers CC
9th97Philip BENNETTUnattached
10th101Dixon AUUnattached
11th84Tracey WILLIAMSBrighton Excelsior Cycling Club
12th85Paul WHELLERUnattached
EventHandicapYouth Minor1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC6
2nd163Felix BOYLEPreston Park Youth Cycling Club5
3rd162Cooper ABERDOURPPYCC4
4th167Gabriel AUPreston Park Youth Cycling Club3
EventHandicapYouth Major1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st129Eddy BOYLEPreston Park Cycling club6
2nd128Luca Geddes GASCOPreston park youth cc5
3rd125William FLATAUHUP CC4
4th122Ben TAMPLINPPYCC3
5th121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club2
6th123Noah WHELLERPreston Park Youth Cycling Club1
7th131Oran MCALISTERPPYCC
8th124Hadley DAVISVC Jubilee
EventDevilSenior B
PlaceNo.NameClubPoints
1st46Matt O’BRIENCrawley Wheelers6
2nd50Louis BOULTONPpycc5
3rd49Dan HARLOTTHastings and St Leonards Cycling Club4
4th64Nathan COZENSBrighton Mitre3
5th56Sam CHEESMANTeam TMC/Strada Wheels2
6th44Tobias BUNYANEastbourne Rovers1
7th54Alan NEWMANBrighton Mitre
8th42Murray TURNERUnattached
9th55David BARNARDVC Etoile
10th59Lucas HOUGHTONPPYCC
11th52Alex MUNNUnattached
12th63Luke BANDYBrighton Excelsior CC
EventDevilSenior A
PlaceNo.NameClubPoints
1st1Lukas NERURKARVC de Londres6
2nd4Dylan HICKSIsorex5
3rd3Luke GOODWILLPPYCC4
4th15Benjamin FLATAUElite cycling junior team3
5th26George SLOANVC Londres2
6th19Isaac WRIGHTProject 511
7th12Gabriel PARLEUnattached
8th24Paul BARNARDPrecise performance RT
9th5Patrick BROWNUnattached
10th20Freddie NEWMANVelo Club Londres
11th9Jack SMITHBrighton Mitre
12th2Mark DAYHuntBikeWheels
EventPointsYouth Minor3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC6
2nd163Felix BOYLEPreston Park Youth Cycling Club5
3rd167Gabriel AUPreston Park Youth Cycling Club4
4th162Cooper ABERDOURPPYCC3
EventPointsYouth Major6 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st129Eddy BOYLEPreston Park Cycling club6
2nd125William FLATAUHUP CC5
3rd121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club4
4th128Luca Geddes GASCOPreston park youth cc3
5th122Ben TAMPLINPPYCC2
6th131Oran MCALISTERPPYCC1
7th124Hadley DAVISVC Jubilee
8th123Noah WHELLERPreston Park Youth Cycling Club
EventDashSenior C3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st100Bartosz KUBIAKUnattached6
2nd102Michelle BRENNAN1904rt5
3rd91William DAVISVC Jubilee4
4th90Ben ROGERSVC Jubilee3
5th81Alan COOPERBrighton Excelsior2
6th99Foster CUNLIFFEBrighton Excelsior1
7th82Howard GRIFFINSussex Nomads
8th94Henry BYRNEVC Jubilee
9th97Philip BENNETTUnattached
10th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC
11th84Tracey WILLIAMSBrighton Excelsior Cycling Club
12th96Peter BAKERLewes Wanderers CC
EventDashSenior B3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st46Matt O’BRIENCrawley Wheelers6
2nd44Tobias BUNYANEastbourne Rovers5
3rd50Louis BOULTONPpycc4
4th64Nathan COZENSBrighton Mitre3
5th52Alex MUNNUnattached2
6th48Nigel BURROWSV.C.Etoile1
7th43Alfred BUNYANPreston Park Youth
8th63Luke BANDYBrighton Excelsior CC
9th55David BARNARDVC Etoile
10th42Murray TURNERUnattached
11th54Alan NEWMANBrighton Mitre
12th59Lucas HOUGHTONPPYCC
EventDashSenior A3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st5Patrick BROWNUnattached6
2nd17Alex HARVEYVC Jubilee5
3rd4Dylan HICKSIsorex4
4th1Lukas NERURKARVC de Londres3
5th9Jack SMITHBrighton Mitre2
6th2Mark DAYHuntBikeWheels1
7th26George SLOANVC Londres
8th12Gabriel PARLEUnattached
9th20Freddie NEWMANVelo Club Londres
10th19Isaac WRIGHTProject 51
11th7Adam GENTProgressiveCycleCoaching.co.uk
12th6Luc BESTUnattached
EventUnknown DistanceSenior C
PlaceNo.NameClubPoints
1st102Michelle BRENNAN1904rt6
2nd100Bartosz KUBIAKUnattached5
2nd94Henry BYRNEVC Jubilee5
4th81Alan COOPERBrighton Excelsior3
5th91William DAVISVC Jubilee2
6th90Ben ROGERSVC Jubilee1
7th82Howard GRIFFINSussex Nomads
8th84Tracey WILLIAMSBrighton Excelsior Cycling Club
9th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC
10th99Foster CUNLIFFEBrighton Excelsior
11th101Dixon AUUnattached
12th95Isobel BEATTIEBrighton Mitre Cycling Club
EventUnknown DistanceSenior A/B
PlaceNo.NameClubPoints
1st10Charlie HEFFERNANHunt RT6
2nd4Dylan HICKSIsorex5
3rd1Lukas NERURKARVC de Londres4
4th26George SLOANVC Londres3
5th19Isaac WRIGHTProject 512
6th5Patrick BROWNUnattached1
7th2Mark DAYHuntBikeWheels
8th24Paul BARNARDPrecise performance RT
9th12Gabriel PARLEUnattached
10th9Jack SMITHBrighton Mitre
11th15Benjamin FLATAUElite cycling junior team
12th20Freddie NEWMANVelo Club Londres

Back to top

Week 10

Cancelled due to weather.

Back to top

Week 11

EventSprint QualifiersSeniors200m
PlaceNo.NameClubSeconds
1st4Dylan HICKSIsorex13.16
2nd6Luc BESTUnattached13.29
3rd7Adam GENTProgressiveCycleCoaching.co.uk13.87
4th9Jack SMITHBrighton Mitre13.99
5th10Charlie HEFFERNANHunt RT14.04
6th49Dan HARLOTTHastings and St Leonards Cycling Club14.44
7th44Tobias BUNYANEastbourne Rovers14.48
8th21Rahul FORTESCUE TALWARUnattached14.56
9th56Sam CHEESMANTeam TMC/Strada Wheels14.63
10th64Nathan COZENSBrighton Mitre14.75
11th41Ian BAYNESTMG Horizon CT14.88
12th16Jacob JAMESTrainsharp development team15.31
13th17Alex HARVEYVC Jubilee15.49
14th55David BARNARDVC Etoile15.54
15th43Alfred BUNYANPreston Park Youth15.56
16th87Will GALLOWAYUnattached15.61
17th46Matt O’BRIENCrawley Wheelers15.65
18th50Louis BOULTONPpycc15.78
19th82Howard GRIFFINSussex Nomads16.21
20th97Philip BENNETTUnattached16.29
EventSprint HeatsYouth Minor1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st167Gabriel AUPreston Park Youth Cycling Club
2nd162Cooper ABERDOURPPYCC
3rd168Lotta ROGERSVC Jubilee
EventSprint HeatsYouth Minor1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC
2nd166Harley CLARKEPresto Park Youth Cycle Club
EventSprint HeatsYouth Major1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st128Luca Geddes GASCOPreston park youth cc
2nd121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club
3rd132Milo CLARKEPPYCC
4th133Raphael KELLYPreston Park Youth Cycling Club
EventSprint HeatsYouth Major1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st125William FLATAUHUP CC
2nd122Ben TAMPLINPPYCC
3rd124Hadley DAVISVC Jubilee
4th135Rosie WINGATESolent Pirates
EventScratchSeniors8 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st26George SLOANVC Londres6
2nd81Alan COOPERBrighton Excelsior5
3rd54Alan NEWMANBrighton Mitre4
4th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC3
5th52Alex MUNNUnattached2
6th91William DAVISVC Jubilee1
7th90Ben ROGERSVC Jubilee
8th84Tracey WILLIAMSBrighton Excelsior Cycling Club
9th48Nigel BURROWSV.C.Etoile
10th96Peter BAKERLewes Wanderers CC
EventSprint HeatsSeniors1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st4Dylan HICKSIsorex
2nd21Rahul FORTESCUE TALWARUnattached
3rd87Will GALLOWAYUnattached
4th16Jacob JAMESTrainsharp development team
EventSprint HeatsSeniors1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st6Luc BESTUnattached
2nd41Ian BAYNESTMG Horizon CT
3rd43Alfred BUNYANPreston Park Youth
4th44Tobias BUNYANEastbourne Rovers
EventSprint HeatsSeniors1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st7Adam GENTProgressiveCycleCoaching.co.uk
2nd64Nathan COZENSBrighton Mitre
3rd49Dan HARLOTTHastings and St Leonards Cycling Club
4th55David BARNARDVC Etoile
EventSprint HeatsSeniors1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st10Charlie HEFFERNANHunt RT
2nd9Jack SMITHBrighton Mitre
3rd17Alex HARVEYVC Jubilee
4th56Sam CHEESMANTeam TMC/Strada Wheels
EventHandicapYouth Minor1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st166Harley CLARKEPresto Park Youth Cycle Club6
2nd161Alex GOODWILLPPYCC5
3rd167Gabriel AUPreston Park Youth Cycling Club4
4th162Cooper ABERDOURPPYCC3
5th168Lotta ROGERSVC Jubilee2
EventHandicapYouth Major1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st125William FLATAUHUP CC6
2nd122Ben TAMPLINPPYCC5
3rd128Luca Geddes GASCOPreston park youth cc4
4th121Idha HICKSPreston Park Youth Cycling Club3
5th132Milo CLARKEPPYCC2
6th124Hadley DAVISVC Jubilee1
7th133Raphael KELLYPreston Park Youth Cycling Club
8th135Rosie WINGATESolent Pirates
EventSprint for 9thSeniors1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st49Dan HARLOTTHastings and St Leonards Cycling Club2
2nd43Alfred BUNYANPreston Park Youth
3rd17Alex HARVEYVC Jubilee
4th87Will GALLOWAYUnattached
EventSprint Semi-FinalsSeniors1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st4Dylan HICKSIsorex
2nd10Charlie HEFFERNANHunt RT
EventSprint Semi-FinalsSeniors1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st6Luc BESTUnattached
2nd7Adam GENTProgressiveCycleCoaching.co.uk
EventDashSeniors3 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st26George SLOANVC Londres6
2nd52Alex MUNNUnattached5
3rd81Alan COOPERBrighton Excelsior4
4th54Alan NEWMANBrighton Mitre3
5th91William DAVISVC Jubilee2
6th90Ben ROGERSVC Jubilee1
7th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC
8th84Tracey WILLIAMSBrighton Excelsior Cycling Club
9th84Nigel BURROWSV.C.Etoile
10th84Isobel BEATTIEBrighton Mitre Cycling Club
11th84Peter BAKERLewes Wanderers CC
EventScratchYouth Minor2 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st161Alex GOODWILLPPYCC6
2nd166Harley CLARKEPresto Park Youth Cycle Club5
3rd162Cooper ABERDOURPPYCC4
4th167Gabriel AUPreston Park Youth Cycling Club3
5th168Lotta ROGERSVC Jubilee2
EventScratchYouth Major4 Laps
PlaceNo.NameClubPoints
1st125William FLATAUHUP CC6
2nd122Ben TAMPLINPPYCC5
3rd128Luca Geddes GASCOPreston park youth cc4
4th124Hadley DAVISVC Jubilee3
5th132Milo CLARKEPPYCC2
6th133Raphael KELLYPreston Park Youth Cycling Club1
7th135Rosie WINGATESolent Pirates
EventSprint 5th to 8thSeniors1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st9Jack SMITHBrighton Mitre10
2nd64Nathan COZENSBrighton Mitre8
3rd21Rahul FORTESCUE TALWARUnattached6
4th41Ian BAYNESTMG Horizon CT4
EventSprint Minor FinalYouth Major1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st122Ben TAMPLINPPYCC14
2nd124Hadley DAVISVC Jubilee12
3rd132Milo CLARKEPPYCC10
EventSprint Major FinalYouth Major1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st125William FLATAUHUP CC18
2nd128Luca Geddes GASCOPreston park youth cc16
EventSprint Minor FinalSeniors1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st7Adam GENTProgressiveCycleCoaching.co.uk14
2nd10Charlie HEFFERNANHunt RT12
EventSprint Major FinalSeniors1 Lap
PlaceNo.NameClubPoints
1st4Dylan HICKSIsorex18
2nd6Luc BESTUnattached16
EventUnknown DistanceSenior C
PlaceNo.NameClubPoints
1st81Alan COOPERBrighton Excelsior6
2nd87Will GALLOWAYUnattached5
3rd91William DAVISVC Jubilee4
4th82Howard GRIFFINSussex Nomads3
5th97Philip BENNETTUnattached2
6th88Peter LEVENSPIELSussex Nomads CC1
7th95Isobel BEATTIEBrighton Mitre Cycling Club
8th96Peter BAKERLewes Wanderers CC
EventUnknown DistanceSenior A/B
PlaceNo.NameClubPoints
1st4Dylan HICKSIsorex6
2nd16Jacob JAMESTrainsharp development team5
3rd17Alex HARVEYVC Jubilee4
4th26George SLOANVC Londres3
5th21Rahul FORTESCUE TALWARUnattached2
6th64Nathan COZENSBrighton Mitre1
7th7Adam GENTProgressiveCycleCoaching.co.uk
8th43Alfred BUNYANPreston Park Youth
9th43Louis BOULTONPpycc
10th43Ian BAYNESTMG Horizon CT
11th43Jack SMITHBrighton Mitre
12th43Charlie HEFFERNANHunt RT

Back to top

Week 12

No results yet.

Back to top

Week 13

No results yet.

Back to top

Week 14

No results yet.

Back to top

Week 15

No results yet.

Back to top

Week 16

No results yet.

Back to top

Week 17

No results yet.

Back to top

Week 18

No results yet.

Back to top