Week 8

Event 1 Seniors Pursuit heat 2 7 Laps
Place No. Name Club Points
1st 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 1
2nd 9 Brock Duncumb Rogers PPYCC
3rd
4th
5th
6th
Event 2 U10 Scratch 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 177 Sebastian Boulton VC Jubilee 6
2nd 182 Edwin Boyle PPYCC 5
3rd 176 Aidan Beattie PPYCC 4
4th 180 Ben Tamplin PPYCC 3
5th 179 Polly Parsons VC Jubilee 2
6th 178 Idha Hicks PPYCC 1
Event 3 U12 Scratch 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 146 Louis Boulton VC Jubilee 6
2nd 148 Edan Hicks PPYCC 5
3rd 147 Alfie Bunyan PPYCC 4
4th 150 Scott Frontier PPYCC 3
5th
6th
Event 4a U14 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 0
2nd 125 Dylan Hicks PPYCC
3rd 128 Freddie Newman PPYCC
4th 121 Joshua Golliker PPYCC
5th 126 Jacob James PPYCC
6th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee
Event 4b U16 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 106 Adam Churchill PPYCC 0
2nd 108 Luca Stone PPYCC
3rd 109 Kamran Amin VC Jubilee
4th 107 James Gilmore PPYCC
5th 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC
6th 105 Luke Smoker PPYCC
Event 5 Seniors Scratch 20 Laps
Place No. Name Club Points
1st 9 Brock Duncumb Rogers PPYCC 6
2nd 7 Finn Anderson PPYCC 5
3rd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 4
4th 5 Oliver Pepper Morvelo 3
5th 3 Jack Smith Brighton Mitre 2
6th 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 1
Event 6 U10 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 182 Edwin Boyle PPYCC 6
2nd 180 Ben Tamplin PPYCC 5
3rd 181 Stanley Wilson PPYCC 4
4th 177 Sebastian Boulton VC Jubilee 3
5th 184 Oscar Clarke PPYCC 2
6th 178 Idha Hicks PPYCC 1
Event 7a Seniors Sprint heat 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 10 Rory Palmer Brighton Mitre 1
2nd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC
3rd
4th
5th
6th
Event 7b Seniors Sprint heat 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 1
2nd 5 Oliver Pepper Morvelo
3rd
4th
5th
6th
Event 7c Seniors Sprint heat 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 54 Luc Best Unattached 1
2nd 3 Jack Smith Brighton Mitre
3rd
4th
5th
6th
Event 8 U12 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 150 Scott Frontier PPYCC 6
2nd 147 Alfie Bunyan PPYCC 5
3rd 148 Edan Hicks PPYCC 4
4th 146 Louis Boulton VC Jubilee 3
5th
6th
Event 9 U14 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 128 Freddie Newman PPYCC 6
2nd 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 126 Jacob James PPYCC 3
5th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 2
6th 129 Archie Raynard PPYCC 1
Event 10 U16 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 108 Luca Stone PPYCC 6
2nd 109 Kamran Amin VC Jubilee 5
3rd 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 4
4th 106 Adam Churchill PPYCC 3
5th 105 Luke Smoker PPYCC 2
6th 107 James Gilmore PPYCC 1
Event 11 U10 Sprint 300m Laps
Place No. Name Club Points
1st 177 Sebastian Boulton VC Jubilee 6
2nd 180 Ben Tamplin PPYCC 5
3rd 176 Aidan Beattie PPYCC 4
4th 179 Polly Parsons VC Jubilee 3
5th 178 Idha Hicks PPYCC 2
6th 182 Edwin Boyle PPYCC 1
Event 12 Seniors Sprint final 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 54 Luc Best Unattached 6
2nd 10 Rory Palmer Brighton Mitre 5
3rd 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 4
4th 3 Jack Smith Brighton Mitre 3
5th 5 Oliver Pepper Morvelo 2
6th 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 1
Event 13 U12 Devil
Place No. Name Club Points
1st 147 Alfie Bunyan PPYCC 6
2nd 146 Louis Boulton VC Jubilee 5
3rd 148 Edan Hicks PPYCC 4
4th 150 Scott Frontier PPYCC 3
5th
6th
Event 14 U14 Points 8 Laps
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 125 Dylan Hicks PPYCC 5
3rd 121 Joshua Golliker PPYCC 4
4th 126 Jacob James PPYCC 3
5th 129 Archie Raynard PPYCC 2
6th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 1
Event 15 U16 Points 8 Laps
Place No. Name Club Points
1st 106 Adam Churchill PPYCC 6
2nd 109 Kamran Amin VC Jubilee 5
3rd 108 Luca Stone PPYCC 4
4th 107 James Gilmore PPYCC 3
5th 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 2
6th 105 Luke Smoker PPYCC 1
Event 16 Senior B Win and Out 6 Laps
Place No. Name Club Points
1st 54 Luc Best Unattached 6
2nd 58 Ed Raynard Brighton Mitre 5
3rd 41 Sam Cheesman Team Asl 4
4th 57 Alex Beyfus Sussex Nomads 3
5th 62 Neil Mcclelland Worthing Excelsior Cycling Club 2
6th 51 Tobias Bunyan Eastbourne Rovers 1
Event 17 Senior A Win and Out 6 Laps
Place No. Name Club Points
1st 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 6
2nd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 5
3rd 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 4
4th 10 Rory Palmer Brighton Mitre 3
5th 9 Brock Duncumb Rogers PPYCC 2
6th 3 Jack Smith Brighton Mitre 1
Event 18 U14 Keirin 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 128 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 3
5th 126 Jacob James PPYCC 2
6th 121 Joshua Golliker PPYCC 1
Event 19 U16 Keirin 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 106 Adam Churchill PPYCC 6
2nd 109 Kamran Amin VC Jubilee 5
3rd 107 James Gilmore PPYCC 4
4th 108 Luca Stone PPYCC 3
5th 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 2
6th 105 Luke Smoker PPYCC 1
Event 20 Senior B Keirin 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 62 Neil Mcclelland Worthing Excelsior Cycling Club 6
2nd 66 David Barnard VC Etoile 5
3rd 58 Ed Raynard Brighton Mitre 4
4th 41 Sam Cheesman Team Asl 3
5th 57 Alex Beyfus Sussex Nomads 2
6th 70 Jez Parsons Brighton Excelsior 1
Event 21 Senior A Keirin 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 7 Finn Anderson PPYCC 6
2nd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 5
3rd 3 Jack Smith Brighton Mitre 4
4th 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 3
5th 5 Oliver Pepper Morvelo 2
6th 10 Rory Palmer Brighton Mitre 1
Event 22a U14 Unknown distance
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 128 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 126 Jacob James PPYCC 3
5th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 2
6th 129 Archie Raynard PPYCC 1
Event 22b U16 Unknown distance
Place No. Name Club Points
1st 106 Adam Churchill PPYCC 6
2nd 108 Luca Stone PPYCC 5
3rd 107 James Gilmore PPYCC 4
4th
5th
6th
Event 23 Seniors Distance
Place No. Name Club Points
1st 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 6
2nd 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 5
3rd 9 Brock Duncumb Rogers PPYCC 4
4th 3 Jack Smith Brighton Mitre 3
5th 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 2
6th 58 Ed Raynard Brighton Mitre 1
7th
8th
9th
Primes No. Name Club
1st 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling
2nd 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC
3rd
4th
5th