Week 3

Event 1 U10 Scratch 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 177 Sebastian Boulton VC Jubilee 6
2nd 180 Ben Tamplin PPYCC 5
3rd 181 Stanley Wilson PPYCC 4
4th 179 Polly Parsons VC Jubilee 3
5th 178 Idha Hicks Ppycc 2
6th
Event 2 U12 Scratch 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 148 Edan Hicks PPYCC 6
2nd 146 Louis Boulton VC Jubilee 5
3rd 147 Alfie Bunyan PPYCC 4
4th
5th
6th
Event 3 U14 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 128 Freddie Newman PPYCC 6
2nd 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 3
5th 129 Archie Raynard PPYCC 2
6th 122 Caspar Wynniatt-Husey PPYCC 1
Event 4 U16 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 109 Kamran Amin VC Jubilee 6
2nd 108 Luca Stone PPYCC 5
3rd 106 Adam Churchill PPYCC 4
4th 107 James Gilmore PPYCC 3
5th 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 2
6th
Event 5 Seniors Scratch 8 Laps
Place No. Name Club Points
1st 1 Joe Hill SRUC 6
2nd 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 5
3rd 9 Brock Duncumb Rogers Ppycc 4
4th 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 3
5th 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 2
6th 7 Finn Anderson PPYCC 1
Event 6 U10 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 180 Ben Tamplin PPYCC 6
2nd 181 Stanley Wilson PPYCC 5
3rd 177 Sebastian Boulton VC Jubilee 4
4th 178 Idha Hicks Ppycc 3
5th 179 Polly Parsons VC Jubilee 2
6th
Event 7 U12 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 148 Edan Hicks PPYCC 6
2nd 147 Alfie Bunyan PPYCC 5
3rd 146 Louis Boulton VC Jubilee 4
4th
5th
6th
Event 8 U14 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 125 Dylan Hicks PPYCC 6
2nd 129 Archie Raynard PPYCC 5
3rd 126 Jacob James PPYCC 4
4th 122 Caspar Wynniatt-Husey PPYCC 3
5th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 2
6th
Event 9 U16 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 6
2nd 108 Luca Stone PPYCC 5
3rd 107 James Gilmore PPYCC 4
4th 109 Kamran Amin VC Jubilee 3
5th 106 Adam Churchill PPYCC 2
6th
Event 10 U10 Devil
Place No. Name Club Points
1st 177 Sebastian Boulton VC Jubilee 6
2nd 180 Ben Tamplin PPYCC 5
3rd 181 Stanley Wilson PPYCC 4
4th 179 Polly Parsons VC Jubilee 3
5th 178 Idha Hicks Ppycc 2
6th
Event 11 Seniors Handicap final 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 53 Clive Rhodes Unattached 6
2nd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 5
3rd 56 Ben Brooks Blackline 4
4th 3 Jack Smith Brighton Mitre 3
5th 7 Finn Anderson PPYCC 2
6th 9 Brock Duncumb Rogers Ppycc 1
Event 12 U12 Points 5 Laps
Place No. Name Club Points
1st 148 Edan Hicks PPYCC 6
2nd 146 Louis Boulton VC Jubilee 5
3rd 147 Alfie Bunyan PPYCC 4
4th
5th
6th
Event 13 U14 Devil
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 128 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 3
5th 126 Jacob James PPYCC 2
6th 129 Archie Raynard PPYCC 1
Event 14 U16 Devil
Place No. Name Club Points
1st 108 Luca Stone PPYCC 6
2nd 109 Kamran Amin VC Jubilee 5
3rd 106 Adam Churchill PPYCC 4
4th 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 3
5th 107 James Gilmore PPYCC 2
6th
Event 15 Senior B Devil
Place No. Name Club Points
1st 55 Rory Palmer Brighton Mitre 6
2nd 58 Ed Raynard Brighton Mitre 5
3rd 57 Alex Beyfus Sussex Nomads 4
4th 50 Charles Brooker Farnham Road Club 3
5th 66 David Barnard VC Etoile 2
6th 67 Alan Newman Brighton Mitre 1
Event 16 Senior A Devil
Place No. Name Club Points
1st 1 Joe Hill SRUC 6
2nd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 5
3rd 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 4
4th 3 Jack Smith Brighton Mitre 3
5th 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 2
6th 7 Finn Anderson PPYCC 1
Event 17 U14 Dash 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 128 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 3
5th 126 Jacob James PPYCC 2
6th 129 Archie Raynard PPYCC 1
Event 18 U16 Dash 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 106 Adam Churchill PPYCC 6
2nd 108 Luca Stone PPYCC 5
3rd 109 Kamran Amin VC Jubilee 4
4th 107 James Gilmore PPYCC 3
5th
6th
Event 19 Senior B Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 53 Clive Rhodes Unattached 6
2nd 55 Rory Palmer Brighton Mitre 5
3rd 54 Luc Best Unattached 4
4th 67 Alan Newman Brighton Mitre 3
5th 62 Neil Mcclelland Worthing Excelsior Cycling Club 2
6th 57 Alex Beyfus Sussex Nomads 1
Event 20 Senior A Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 6
2nd 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 5
3rd 9 Brock Duncumb Rogers Ppycc 4
4th 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 3
5th 1 Joe Hill SRUC 2
6th 3 Jack Smith Brighton Mitre 1
Event 21 U14 Unknown distance
Place No. Name Club Points
1st 128 Freddie Newman PPYCC 6
2nd 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 3
5th
6th
Event 22 U16 Unknown distance
Place No. Name Club Points
1st 106 Adam Churchill PPYCC 6
2nd 108 Luca Stone PPYCC 5
3rd 109 Kamran Amin VC Jubilee 4
4th 107 James Gilmore PPYCC 3
5th 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 2
6th
Event 23 Seniors Distance
Place No. Name Club Points
1st 55 Rory Palmer Brighton Mitre 6
2nd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 5
3rd 1 Joe Hill SRUC 4
4th 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 3
5th 53 Clive Rhodes Unattached 2
6th 58 Ed Raynard Brighton Mitre 1
7th 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling
8th 59 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC
9th 57 Alex Beyfus Sussex Nomads
Primes No. Name Club
1st 1 Joe Hill SRUC
2nd 55 Rory Palmer Brighton Mitre
Event Seniors Handicap heat 1 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 7 Finn Anderson PPYCC 1
2nd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC
3rd
4th
5th
6th
Event Seniors Handicap heat 2 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 56 Ben Brooks Blackline 1
2nd 3 Jack Smith Brighton Mitre
3rd
4th
5th
6th
Event Seniors Handicap heat 3 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 9 Brock Duncumb Rogers Ppycc 1
2nd 53 Clive Rhodes Unattached
3rd
4th
5th
6th