Week 18

Event 1 Seniors Pursuit Champs Final 7 Laps
Place No. Name Club Points
1st 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 12
2nd 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 10
3rd 58 Ed Raynard Brighton Mitre 8
4th 7 Finn Anderson PPYCC 6
5th 9 Brock Duncumb Rogers PPYCC 4
6th 51 Tobias Bunyan Eastbourne Rovers 2
Event 2 U8 Scratch 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 213 Raphael Kelly PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 3 U10 Scratch 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 180 Ben Tamplin PPYCC 6
2nd 179 Polly Parsons VC Jubilee 5
3rd 182 Edwin Boyle PPYCC 4
4th 176 Aidan Beattie PPYCC 3
5th 178 Idha Hicks PPYCC 2
6th
Event 4 U12 Scratch 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 148 Edan Hicks PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 5 U14 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 128 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 3
5th 129 Archie Raynard PPYCC 2
6th
Event 6 U16 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 107 James Gilmore PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 7 Seniors Scratch 8 Laps
Place No. Name Club Points
1st 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 6
2nd 19 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 5
3rd 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 4
4th 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 3
5th 67 Alan Newman Brighton Mitre 2
6th 17 Luc Best Unattached 1
Event 8 U8 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 213 Raphael Kelly PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 9 U10 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 179 Polly Parsons VC Jubilee 6
2nd 180 Ben Tamplin PPYCC 5
3rd 178 Idha Hicks PPYCC 4
4th 176 Aidan Beattie PPYCC 3
5th 182 Edwin Boyle PPYCC 2
6th
Event 10 Seniors Handicap heat 1 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 10 Rory Palmer Brighton Mitre 1
2nd 72 Harry Tipton VC Jubilee
3rd
4th
5th
6th
Event 11 Seniors Handicap heat 2 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 19 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 1
2nd 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling
3rd
4th
5th
6th
Event 12 Seniors Handicap heat 3 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 1
2nd 62 Neil Mcclelland Worthing Excelsior Cycling Club
3rd
4th
5th
6th
Event 13 U12 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 148 Edan Hicks PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 14 U14 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 129 Archie Raynard PPYCC 5
3rd 128 Freddie Newman PPYCC 4
4th 125 Dylan Hicks PPYCC 3
5th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 2
6th
Event 15 U16 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 107 James Gilmore PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 16 U8 Sprint 200m Laps
Place No. Name Club Points
1st 213 Raphael Kelly PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 17 U10 Devil
Place No. Name Club Points
1st 180 Ben Tamplin PPYCC 6
2nd 182 Edwin Boyle PPYCC 5
3rd 179 Polly Parsons VC Jubilee 4
4th 176 Aidan Beattie PPYCC 3
5th 178 Idha Hicks PPYCC 2
6th
Event 18 Seniors Handicap final 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 6
2nd 72 Harry Tipton VC Jubilee 5
3rd 19 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 4
4th 62 Neil Mcclelland Worthing Excelsior Cycling Club 3
5th 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 2
6th 10 Rory Palmer Brighton Mitre 1
Event 19 U12 Devil
Place No. Name Club Points
1st 148 Edan Hicks PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 20 U14 Devil
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 128 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 129 Archie Raynard PPYCC 3
5th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 2
6th
Event 21 U16 Devil
Place No. Name Club Points
1st 107 James Gilmore PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 22 Seniors Devil
Place No. Name Club Points
1st 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 6
2nd 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 5
3rd 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 4
4th 10 Rory Palmer Brighton Mitre 3
5th 14 Bruce Samuel Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 2
6th 67 Alan Newman Brighton Mitre 1
Event 23 U14 Dash 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 128 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 3
5th 129 Archie Raynard PPYCC 2
6th
Event 24 U16 Dash 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 107 James Gilmore PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 25 Senior B Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 58 Ed Raynard Brighton Mitre 6
2nd 50 Charles Brooker Farnham Road Club 5
3rd 70 Jez Parsons Brighton Excelsior 4
4th 41 Sam Cheesman Team Asl 3
5th 47 Alan Lester Lewes Wanderers 2
6th 67 Alan Newman Brighton Mitre 1
Event 26 Senior A Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 6
2nd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 5
3rd 17 Luc Best Unattached 4
4th 19 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 3
5th 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 2
6th 14 Bruce Samuel Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 1
Event 27 U14 Unknown distance
Place No. Name Club Points
1st 128 Freddie Newman PPYCC 6
2nd 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 3
5th 129 Archie Raynard PPYCC 2
6th
Event 28 U16 Unknown distance
Place No. Name Club Points
1st 107 James Gilmore PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 29 Seniors Distance
Place No. Name Club Points
1st 58 Ed Raynard Brighton Mitre 6
2nd 41 Sam Cheesman Team Asl 5
3rd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 4
4th 62 Neil Mcclelland Worthing Excelsior Cycling Club 3
5th 47 Alan Lester Lewes Wanderers 2
6th 19 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 1