Week 13

Event 1 U8 Points Championships 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 213 Raphael Kelly PPYCC 12
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 2 U10 Points Championships 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 177 Sebastian Boulton VC Jubilee 12
2nd 179 Polly Parsons VC Jubilee 10
3rd 176 Aidan Beattie PPYCC 8
4th 178 Idha Hicks PPYCC 6
5th 180 Ben Tamplin PPYCC 4
6th 182 Edwin Boyle PPYCC 2
Event 3 U12 Points Championships 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 146 Louis Boulton VC Jubilee 12
2nd 148 Edan Hicks PPYCC 10
3rd 147 Alfie Bunyan PPYCC 8
4th 150 Scott Frontier PPYCC 6
5th
6th
Event 4 U14 Points Championships 10 Laps
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 12
2nd 125 Dylan Hicks PPYCC 10
3rd 133 Lukas Nerurkar PPYCC 8
4th 121 Joshua Golliker PPYCC 6
5th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 4
6th 126 Jacob James PPYCC 2
Event 5 U16 Points Championships 10 Laps
Place No. Name Club Points
1st 106 Adam Churchill PPYCC 12
2nd 108 Luca Stone PPYCC 10
3rd 107 James Gilmore PPYCC 8
4th 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 6
5th
6th
Event 6 Seniors Points Championships 25 Laps
Place No. Name Club Points
1st 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 12
2nd 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 10
3rd 16 Nick Gill Sutton-Der Ver CC 8
4th 10 Rory Palmer Brighton Mitre 6
5th 19 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 4
6th 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 2
Event 7 U8 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 213 Raphael Kelly PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 8 U10 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 177 Sebastian Boulton VC Jubilee 6
2nd 176 Aidan Beattie PPYCC 5
3rd 179 Polly Parsons VC Jubilee 4
4th 180 Ben Tamplin PPYCC 3
5th 181 Stanley Wilson PPYCC 2
6th 178 Idha Hicks PPYCC 1
Event 9 U12 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 146 Louis Boulton VC Jubilee 6
2nd 147 Alfie Bunyan PPYCC 5
3rd 148 Edan Hicks PPYCC 4
4th 150 Scott Frontier PPYCC 3
5th
6th
Event 10 U14 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 121 Joshua Golliker PPYCC 6
2nd 126 Jacob James PPYCC 5
3rd 133 Lukas Nerurkar PPYCC 4
4th 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 3
5th 130 Ewan Williamson PPYCC 2
6th
Event 11 U16 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 106 Adam Churchill PPYCC 6
2nd 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 5
3rd 108 Luca Stone PPYCC 4
4th 107 James Gilmore PPYCC 3
5th
6th
Event 12 Senior B Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 62 Neil Mcclelland Worthing Excelsior Cycling Club 6
2nd 58 Ed Raynard Brighton Mitre 5
3rd 66 David Barnard VC Etoile 4
4th 50 Charles Brooker Farnham Road Club 3
5th 56 Ben Brooks Blackline 2
6th 67 Alan Newman Brighton Mitre 1
Event 13 Senior A Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 19 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 6
2nd 17 Luc Best Unattached 5
3rd 6 Martin Edmonds Brighton Mitre CC 4
4th 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 3
5th 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 2
6th 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 1
Event 14 U8 Sprint 200m
Place No. Name Club Points
1st 213 Raphael Kelly PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 15 U10 Sprint 300m
Place No. Name Club Points
1st 177 Sebastian Boulton VC Jubilee 6
2nd 180 Ben Tamplin PPYCC 5
3rd 176 Aidan Beattie PPYCC 4
4th 179 Polly Parsons VC Jubilee 3
5th 182 Edwin Boyle PPYCC 2
6th 181 Stanley Wilson PPYCC 1
Event 16 U12 Devil
Place No. Name Club Points
1st 148 Edan Hicks PPYCC 6
2nd 146 Louis Boulton VC Jubilee 5
3rd 147 Alfie Bunyan PPYCC 4
4th 150 Scott Frontier PPYCC 3
5th
6th
Event 17 U14 Devil
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 133 Lukas Nerurkar PPYCC 5
3rd 128 Freddie Newman PPYCC 4
4th 121 Joshua Golliker PPYCC 3
5th 125 Dylan Hicks PPYCC 2
6th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 1
Event 18 U16 Devil
Place No. Name Club Points
1st 106 Adam Churchill PPYCC 6
2nd 108 Luca Stone PPYCC 5
3rd 107 James Gilmore PPYCC 4
4th 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 3
5th
6th
Event 19 Senior B Devil
Place No. Name Club Points
1st 62 Neil Mcclelland Worthing Excelsior Cycling Club 6
2nd 58 Ed Raynard Brighton Mitre 5
3rd 76 John Aston Unattached 4
4th 50 Charles Brooker Farnham Road Club 3
5th 79 Dan Clark GPCC 2
6th 51 Tobias Bunyan Eastbourne Rovers 1
Event 20 Senior A Devil
Place No. Name Club Points
1st 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 6
2nd 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 5
3rd 6 Martin Edmonds Brighton Mitre CC 4
4th 19 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 3
5th 16 Nick Gill Sutton-Der Ver CC 2
6th 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 1
Event 21 U14 Unknown Distance
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 128 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 133 Lukas Nerurkar PPYCC 3
5th 121 Joshua Golliker PPYCC 2
6th 126 Jacob James PPYCC 1
Event 22 U16 Unknown Distance
Place No. Name Club Points
1st 106 Adam Churchill PPYCC 6
2nd 107 James Gilmore PPYCC 5
3rd 108 Luca Stone PPYCC 4
4th 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 3
5th
6th
Event 23 Seniors Distance
Place No. Name Club Points
1st 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 6
2nd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 5
3rd 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 4
4th 6 Martin Edmonds Brighton Mitre CC 3
5th 19 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 2
6th 79 Dan Clark GPCC 1
Primes No. Name Club
1st 79 Dan Clark GPCC
2nd 19 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC
3rd 19 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC