Week 5 May 16th

Event 1 U10 Scratch champs 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 182 Hadley Davis VC Jubilee 12
2nd 181 Clayton Colbourne VC Jubilee 10
3rd 183 Noah Wheller PPYCC 8
4th 176 Idha Hicks PPYCC 6
5th 179 Oliver Double PPYCC 4
6th
Event 2 U12 Scratch champs 5 Laps
Place No. Name Club Points
1st 146 Alfie Bunyan PPYCC 12
2nd 148 Sebastian Boulton PPYCC 10
3rd 149 Edan Hicks PPYCC 8
4th 147 Aidan Beattie PPYCC 6
5th 158 Ingrid Burnston PPYCC 4
6th 155 Edwin Boyle PPYCC 2
Event 3 U14 Scratch champs 8 Laps
Place No. Name Club Points
1st 127 Alex Harvey VC Jubilee 12
2nd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 10
3rd 122 Louis Boulton VC Jubilee 8
4th 128 Anna Lili-Kovacs PPYCC 6
5th
6th
Event 4 U16 Scratch champs 8 Laps
Place No. Name Club Points
1st 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 12
2nd 104 Freddie Newman PPYCC 10
3rd 107 Josh Ballinger PPYCC 8
4th 110 Lukas Nerurkar PPYCC 6
5th 106 Luca Stone PPYCC 4
6th 103 Adam Churchill PPYCC 2
Event 5 Seniors Scratch champs 20 Laps
Place No. Name Club Points
1st 2 Steve Kane Team ASL 12
2nd 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 10
3rd 9 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 8
4th 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 6
5th 8 Finn Anderson PPYCC 4
6th 3 Ed Raynard Brighton Mitre 2
Event 6 U10 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 182 Hadley Davis VC Jubilee 6
2nd 181 Clayton Colbourne VC Jubilee 5
3rd 183 Noah Wheller PPYCC 4
4th 176 Idha Hicks PPYCC 3
5th 179 Oliver Double PPYCC 2
6th 184 George Aberdour PPYCC 1
Event 7 U12 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 149 Edan Hicks PPYCC 6
2nd 146 Alfie Bunyan PPYCC 5
3rd 158 Ingrid Burnston PPYCC 4
4th 148 Sebastian Boulton PPYCC 3
5th 147 Aidan Beattie PPYCC 2
6th 155 Edwin Boyle PPYCC 1
Event 8 U14 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 127 Alex Harvey VC Jubilee 6
2nd 128 Anna Lili-Kovacs PPYCC 5
3rd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 4
4th 122 Louis Boulton VC Jubilee 3
5th
6th
Event 9 U16 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 108 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 6
2nd 104 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 110 Lukas Nerurkar PPYCC 4
4th 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 3
5th 106 Luca Stone PPYCC 2
6th 107 Josh Ballinger PPYCC 1
Event 10 Senior B Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 46 Ben Brooks Blackline 6
2nd 57 David Barnard VC Etoile 5
3rd 53 Alan Newman Brighton Mitre 4
4th 67 Murray Turner Unattached 3
5th 42 George Sales Maidon Du Velo Storck Bikes VR 2
6th 66 Robbie Macintyre Unattached 1
Event 11 Senior A Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 9 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 6
2nd 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 5
3rd 18 Mark Day Generation Press CC 4
4th 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 3
5th 2 Steve Kane Team ASL 2
6th 3 Ed Raynard Brighton Mitre 1
Event 12 U10 Sprint 300m Laps
Place No. Name Club Points
1st 183 Noah Wheller PPYCC 6
2nd 181 Clayton Colbourne VC Jubilee 5
3rd 182 Hadley Davis VC Jubilee 4
4th 176 Idha Hicks PPYCC 3
5th 179 Oliver Double PPYCC 2
6th 184 George Aberdour PPYCC 1
Event 13 U12 Devil
Place No. Name Club Points
1st 146 Alfie Bunyan PPYCC 6
2nd 147 Aidan Beattie PPYCC 5
3rd 149 Edan Hicks PPYCC 4
4th 148 Sebastian Boulton PPYCC 3
5th 155 Edwin Boyle PPYCC 2
6th 158 Ingrid Burnston PPYCC 1
Event 14 U14 Points 8 Laps
Place No. Name Club Points
1st 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 6
2nd 127 Alex Harvey VC Jubilee 5
3rd 122 Louis Boulton VC Jubilee 4
4th 128 Anna Lili-Kovacs PPYCC 3
5th
6th
Event 15 U16 Points 8 Laps
Place No. Name Club Points
1st 103 Adam Churchill PPYCC 6
2nd 104 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 107 Josh Ballinger PPYCC 4
4th 106 Luca Stone PPYCC 3
5th 110 Lukas Nerurkar PPYCC 2
6th 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 1
Event 16 Senior B Devil
Place No. Name Club Points
1st 69 Gabriel Parle Private Rider 6
2nd 57 David Barnard VC Etoile 5
3rd 53 Alan Newman Brighton Mitre 4
4th 46 Ben Brooks Blackline 3
5th 48 Alex Beyfus Sussex Nomads 2
6th 42 George Sales Maidon Du Velo Storck Bikes VR 1
Event 17 Senior A Devil
Place No. Name Club Points
1st 9 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 6
2nd 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 5
3rd 18 Mark Day Generation Press CC 4
4th 2 Steve Kane Team ASL 3
5th 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 2
6th 12 Brock Duncumb Rogers Unattached 1