Week 4 May 9th

Event 1 U10 Scratch 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 182 Hadley Davis VC Jubilee 6
2nd 176 Idha Hicks PPYCC 5
3rd 181 Clayton Colbourne VC Jubilee 4
4th
5th
6th
Event 2 U12 Scratch 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 153 Jasper Simpson PPYCC 6
2nd 146 Alfie Bunyan PPYCC 5
3rd 148 Sebastian Boulton PPYCC 4
4th 151 Ben Tamplin PPYCC 3
5th 156 Yannick Rogers VC Jubilee 2
6th 154 Scott Frontier PPYCC 1
Event 3 U16/U14 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 110 Lukas Nerurkar PPYCC 6
2nd 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 5
3rd 104 Freddie Newman PPYCC 4
4th 107 Josh Ballinger PPYCC 3
5th
6th 106 Luca Stone PPYCC 1
Event 4 Seniors Scratch 12 Laps
Place No. Name Club Points
1st 9 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 6
2nd 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 5
3rd 11 Clive Rhodes Unattached 4
4th 18 Mark Day Generation Press CC 3
5th 4 Isaac Wright Huntbikewheels 2
6th 2 Steve Kane Team ASL 1
Event 5 U10 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 182 Hadley Davis VC Jubilee 6
2nd 176 Idha Hicks PPYCC 5
3rd 181 Clayton Colbourne VC Jubilee 4
4th
5th
6th
Event 6a Seniors Sprint Heat 1 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 4 Isaac Wright Huntbikewheels 1
2nd 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club
3rd
4th
5th
6th
Event 6b Seniors Sprint Heat 2 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 1
2nd 5 Luc Best Unattached
3rd
4th
5th
6th
Event 6c Seniors Sprint Heat 3 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 16 Neil Mcclelland Worthing Excelsior Cycling Club 1
2nd 11 Clive Rhodes Unattached
3rd
4th
5th
6th
Event 6d Seniors Sprint Heat 4 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 1
2nd 46 Ben Brooks Blackline
3rd
4th
5th
6th
Event 6e Seniors Sprint Heat 5 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 2 Steve Kane Team ASL 1
2nd 69 Gabriel Parle Private Rider
3rd
4th
5th
6th
Event 6f Seniors Sprint Heat 6 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 9 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 1
2nd 18 Mark Day Generation Press CC
3rd
4th
5th
6th
Event 7 U12 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 153 Jasper Simpson PPYCC 6
2nd 146 Alfie Bunyan PPYCC 5
3rd 148 Sebastian Boulton PPYCC 4
4th 152 Elsie Mitchell PPYCC 3
5th 156 Yannick Rogers VC Jubilee 2
6th 157 Otis Perry VC Jubilee 1
Event 8 U14 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 126 Joshua Golliker PPYCC 6
2nd 122 Louis Boulton VC Jubilee 5
3rd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 4
4th 125 Matti Rogers VC Jubilee 3
5th
6th
Event 9 U16 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 104 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 110 Lukas Nerurkar PPYCC 4
4th 107 Josh Ballinger PPYCC 3
5th 106 Luca Stone PPYCC 2
6th 108 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 1
Event 10 U10 Sprint 300M Laps
Place No. Name Club Points
1st 182 Hadley Davis VC Jubilee 6
2nd 176 Idha Hicks PPYCC 5
3rd 181 Clayton Colbourne VC Jubilee 4
4th
5th
6th
Event 11 Seniors Sprint Final 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 9 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 6
2nd 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 5
3rd 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 4
4th 4 Isaac Wright Huntbikewheels 3
5th 2 Steve Kane Team ASL 2
6th 16 Neil Mcclelland Worthing Excelsior Cycling Club 1
Event 12 U12 Devil
Place No. Name Club Points
1st 153 Jasper Simpson PPYCC 6
2nd 146 Alfie Bunyan PPYCC 5
3rd 148 Sebastian Boulton PPYCC 4
4th 156 Yannick Rogers VC Jubilee 3
5th 157 Otis Perry VC Jubilee 2
6th 151 Ben Tamplin PPYCC 1
Event 13 U14 Points 8 Laps
Place No. Name Club Points
1st 126 Joshua Golliker PPYCC 6
2nd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 5
3rd 122 Louis Boulton VC Jubilee 4
4th 125 Matti Rogers VC Jubilee 3
5th
6th
Event 14 U16 Points 8 Laps
Place No. Name Club Points
1st 103 Adam Churchill PPYCC 6
2nd 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 5
3rd 104 Freddie Newman PPYCC 4
4th 105 James Gilmore PPYCC 3
5th 107 Josh Ballinger PPYCC 2
6th 106 Luca Stone PPYCC 1
Event 15 Senior B Win and Out 6 Laps
Place No. Name Club Points
1st 46 Ben Brooks Blackline 6
2nd 49 Adam Gent Unattached 5
3rd 63 Nathan Fletcher Project 51 4
4th 67 Murray Turner Unattached 3
5th 66 Robbie Macintyre Unattached 2
6th 53 Alan Newman Brighton Mitre 1
Event 16 Senior A Win and Out 6 Laps
Place No. Name Club Points
1st 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 6
2nd 9 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 5
3rd 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 4
4th 19 Mark Emsley 0 3
5th 4 Isaac Wright Huntbikewheels 2
6th 11 Clive Rhodes Unattached 1
Event 17 U14 Keirin 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 126 Joshua Golliker PPYCC 6
2nd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 5
3rd 122 Louis Boulton VC Jubilee 4
4th 125 Matti Rogers VC Jubilee 3
5th
6th
Event 18 U16 Keirin 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 110 Lukas Nerurkar PPYCC 6
2nd 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 5
3rd 106 Luca Stone PPYCC 4
4th 104 Freddie Newman PPYCC 3
5th 103 Adam Churchill PPYCC 2
6th 107 Josh Ballinger PPYCC 1
Event 19 Seniors Unknown
Place No. Name Club Points
1st 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 6
2nd 18 Mark Day Generation Press CC 5
3rd 11 Clive Rhodes Unattached 4
4th 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 3
5th 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 2
6th 9 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 1
Primes No. Name Club
1st 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club
2nd 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club
3rd 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club