Week 2 April 25th

Event 1 U10 Scratch 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 182 Hadley Davis VC Jubilee 6
2nd 181 Clayton Colbourne VC Jubilee 5
3rd 176 Idha Hicks PPYCC 4
4th
5th
6th
Event 2 U12 Scratch 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 148 Sebastian Boulton PPYCC 6
2nd 146 Alfie Bunyan PPYCC 5
3rd 153 Jasper Simpson PPYCC 4
4th 147 Aidan Beattie PPYCC 3
5th 155 Edwin Boyle PPYCC 2
6th 156 Yannick Rogers VC Jubilee 1
Event 3a U14 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 6
2nd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 5
3rd 122 Louis Boulton VC Jubilee 4
4th 125 Matti Rogers VC Jubilee 3
5th 128 Anna Lili-Kovacs PPYCC 2
6th
Event 3b U16 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 104 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 110 Lukas Nerurkar PPYCC 4
4th 103 Adam Churchill PPYCC 3
5th 107 Josh Ballinger PPYCC 2
6th 101 Jacob James PPYCC 1
Event 4 Seniors Scratch 6 Laps
Place No. Name Club Points
1st 9 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 6
2nd 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 5
3rd 2 Steve Kane Team ASL 4
4th 12 Brock Duncumb Rogers Unattached 3
5th 3 Ed Raynard Brighton Mitre 2
6th 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 1
Event 5 U10 300m
Place No. Name Club Points
1st 182 Hadley Davis VC Jubilee 6
2nd 176 Idha Hicks PPYCC 5
3rd 181 Clayton Colbourne VC Jubilee 4
4th
5th
6th
Event 6 U12 Devil
Place No. Name Club Points
1st 146 Alfie Bunyan PPYCC 6
2nd 153 Jasper Simpson PPYCC 5
3rd 148 Sebastian Boulton PPYCC 4
4th 147 Aidan Beattie PPYCC 3
5th 150 Polly Parsons VC Jubilee 2
6th 151 Ben Tamplin PPYCC 1
Event 7 U14 Dash 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 126 Joshua Golliker PPYCC 6
2nd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 5
3rd 122 Louis Boulton VC Jubilee 4
4th 125 Matti Rogers VC Jubilee 3
5th 128 Anna Lili-Kovacs PPYCC 2
6th
Event 8 U16 Dash 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 110 Lukas Nerurkar PPYCC 6
2nd 104 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 107 Josh Ballinger PPYCC 4
4th 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 3
5th 103 Adam Churchill PPYCC 2
6th 101 Jacob James PPYCC 1
Event 9 Senior B Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 49 Adam Gent Unattached 6
2nd 42 George Sales Maidon Du Velo Storck Bikes VR 5
3rd 46 Ben Brooks Blackline 4
4th 57 David Barnard VC Etoile 3
5th 48 Alex Beyfus Sussex Nomads 2
6th 53 Alan Newman Brighton Mitre 1
Event 10 Senior A Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 6
2nd 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 5
3rd 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 4
4th 18 Mark Day Generation Press CC 3
5th 9 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 2
6th 2 Steve Kane Team ASL 1
Event 11 U10 Scratch 0.5 Laps
Place No. Name Club Points
1st 182 Hadley Davis VC Jubilee 6
2nd 176 Idha Hicks PPYCC 5
3rd 181 Clayton Colbourne VC Jubilee 4
4th
5th
6th
Event 12 U12 Scratch 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 148 Sebastian Boulton PPYCC 6
2nd 153 Jasper Simpson PPYCC 5
3rd 146 Alfie Bunyan PPYCC 4
4th 147 Aidan Beattie PPYCC 3
5th 156 Yannick Rogers VC Jubilee 2
6th 155 Edwin Boyle PPYCC 1
Event 13a U14 Devil
Place No. Name Club Points
1st 126 Joshua Golliker PPYCC 6
2nd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 5
3rd 122 Louis Boulton VC Jubilee 4
4th 125 Matti Rogers VC Jubilee 3
5th 128 Anna Lili-Kovacs PPYCC 2
6th
Event 13b U16 Devil
Place No. Name Club Points
1st 104 Freddie Newman PPYCC 6
2nd 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 5
3rd 110 Lukas Nerurkar PPYCC 4
4th 107 Josh Ballinger PPYCC 3
5th 105 James Gilmore PPYCC 2
6th 103 Adam Churchill PPYCC 1
Event 14 Seniors Points
Place No. Name Club Points
1st 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 6
2nd 2 Steve Kane Team ASL 5
3rd 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 4
4th 48 Alex Beyfus Sussex Nomads 3
5th 12 Brock Duncumb Rogers Unattached 2
6th 42 George Sales Maidon Du Velo Storck Bikes VR 1
Event 15a U14 Unknown distance
Place No. Name Club Points
1st 126 Joshua Golliker PPYCC 0
2nd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee
3rd 122 Louis Boulton VC Jubilee
4th 125 Matti Rogers VC Jubilee
5th 128 Anna Lili-Kovacs PPYCC
6th
Event 15b U16 Unknown distance
Place No. Name Club Points
1st 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 0
2nd 104 Freddie Newman PPYCC
3rd 103 Adam Churchill PPYCC
4th 110 Lukas Nerurkar PPYCC
5th 107 Josh Ballinger PPYCC
6th 101 Jacob James PPYCC
Event 13 Seniors Distance 9 Laps
Place No. Name Club Points
1st 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 6
2nd 49 Adam Gent Unattached 5
3rd 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 4
4th 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 3
5th 18 Mark Day Generation Press CC 2
6th 3 Ed Raynard Brighton Mitre 1
Primes No. Name Club
1st 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club
2nd
3rd