Week 11 June 27th

Event 1 Seniors Pursuit 7 Laps
Place No. Name Club Points
1st 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 1
2nd 2 Steve Kane Team ASL
3rd 49 Adam Gent In-Gear Quickvit
4th 43 Tobias Bunyan Eastbourne Rovers
5th
6th
Event 1 U8 Scratch 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 208 Felix Boyle PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 2 U10 Scratch 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 182 Hadley Davis VC Jubilee 6
2nd 183 Noah Wheller PPYCC 5
3rd 176 Idha Hicks PPYCC 4
4th 187 Luke Van Dijk PPYCC 3
5th 181 Clayton Colbourne VC Jubilee 2
6th 186 Aaron Baynes PPYCC 1
Event 3 U12 Scratch 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 153 Jasper Simpson PPYCC 6
2nd 146 Alfie Bunyan PPYCC 5
3rd 148 Sebastian Boulton PPYCC 4
4th 147 Aidan Beattie PPYCC 3
5th 155 Edwin Boyle PPYCC 2
6th 154 Scott Frontier PPYCC 1
Event 4 U14 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 121 Dylan Hicks PPYCC 6
2nd 127 Alex Harvey VC Jubilee 5
3rd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 4
4th 122 Louis Boulton VC Jubilee 3
5th 124 Archie Double PPYCC 2
6th 125 Matti Rogers VC Jubilee 1
Event 5 U16 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 110 Lukas Nerurkar PPYCC 6
2nd 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 5
3rd 104 Freddie Newman PPYCC 4
4th 106 Luca Stone PPYCC 3
5th 107 Josh Ballinger PPYCC 2
6th 103 Adam Churchill PPYCC 1
Event 6 Seniors Scratch 8 Laps
Place No. Name Club Points
1st 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 6
2nd 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 5
3rd 4 Isaac Wright Project 51 4
4th 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 3
5th 12 Brock Duncumb Rogers Unattached 2
6th 2 Steve Kane Team ASL 1
Event 7 U10 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 178 Max Levenspiel PPYCC 6
2nd 183 Noah Wheller PPYCC 5
3rd 187 Luke Van Dijk PPYCC 4
4th 176 Idha Hicks PPYCC 3
5th 182 Hadley Davis VC Jubilee 2
6th 185 Ralph Denton PPYCC 1
Event 8a Seniors Handicap heat 1 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 67 Murray Turner Unattached 1
2nd 20 Ben Brooks Blackline
3rd
4th
5th
6th
Event 8b Seniors Handicap heat 2 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 42 George Sales Maidon Du Velo Storck Bikes VR 1
2nd 3 Ed Raynard Brighton Mitre
3rd
4th
5th
6th
Event 8c Seniors Handicap heat 3 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 49 Adam Gent In-Gear Quickvit 1
2nd 4 Isaac Wright Project 51
3rd
4th
5th
6th
Event 8d Seniors Handicap heat 4 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 6 Martin Edmonds Brighton Mitre CC 1
2nd 66 Robbie Macintyre Unattached
3rd
4th
5th
6th
Event 9 U12 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 155 Edwin Boyle PPYCC 6
2nd 159 Xavier McKeown-Webster PPYCC 5
3rd 153 Jasper Simpson PPYCC 4
4th 154 Scott Frontier PPYCC 3
5th 156 Yannick Rogers VC Jubilee 2
6th 146 Alfie Bunyan PPYCC 1
Event 10 U14 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 121 Dylan Hicks PPYCC 6
2nd 127 Alex Harvey VC Jubilee 5
3rd 124 Archie Double PPYCC 4
4th 125 Matti Rogers VC Jubilee 3
5th 128 Anna Lili-Kovacs PPYCC 2
6th 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 1
Event 11 U16 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 110 Lukas Nerurkar PPYCC 3
2nd 107 Josh Ballinger PPYCC 2
3rd 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 1
4th 106 Luca Stone PPYCC
5th 103 Adam Churchill PPYCC
6th 104 Freddie Newman PPYCC
Event 12 U8 Sprint 200m Laps
Place No. Name Club Points
1st 208 Felix Boyle PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 13 U10 Devil
Place No. Name Club Points
1st 182 Hadley Davis VC Jubilee 6
2nd 183 Noah Wheller PPYCC 5
3rd 181 Clayton Colbourne VC Jubilee 4
4th 186 Aaron Baynes PPYCC 3
5th 187 Luke Van Dijk PPYCC 2
6th 176 Idha Hicks PPYCC 1
Event 14 Seniors Handicap final 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 49 Adam Gent In-Gear Quickvit 6
2nd 6 Martin Edmonds Brighton Mitre CC 5
3rd 67 Murray Turner Unattached 4
4th 42 George Sales Maidon Du Velo Storck Bikes VR 3
5th 4 Isaac Wright Project 51 2
6th 20 Ben Brooks Blackline 1
Event 15 U12 Points 5 Laps
Place No. Name Club Points
1st 146 Alfie Bunyan PPYCC 6
2nd 153 Jasper Simpson PPYCC 5
3rd 148 Sebastian Boulton PPYCC 4
4th 155 Edwin Boyle PPYCC 3
5th 147 Aidan Beattie PPYCC 2
6th 157 Otis Perry VC Jubilee 1
Event 16 U14 Devil
Place No. Name Club Points
1st 121 Dylan Hicks PPYCC 6
2nd 127 Alex Harvey VC Jubilee 5
3rd 122 Louis Boulton VC Jubilee 4
4th 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 3
5th 128 Anna Lili-Kovacs PPYCC 2
6th 124 Archie Double PPYCC 1
Event 17 U16 Devil
Place No. Name Club Points
1st 110 Lukas Nerurkar PPYCC 6
2nd 103 Adam Churchill PPYCC 5
3rd 106 Luca Stone PPYCC 4
4th 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 3
5th 104 Freddie Newman PPYCC 2
6th 107 Josh Ballinger PPYCC 1
Event 18 Senior B Devil
Place No. Name Club Points
1st 69 Gabriel Parle Private Rider 6
2nd 66 Robbie Macintyre Unattached 5
3rd 52 Paul Hewitt Generation Press CC 4
4th 42 George Sales Maidon Du Velo Storck Bikes VR 3
5th 74 Amy Smith Project 51 2
6th 48 Alex Beyfus Sussex Nomads 1
Event 19 Senior A Devil
Place No. Name Club Points
1st 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 6
2nd 4 Isaac Wright Project 51 5
3rd 12 Brock Duncumb Rogers Unattached 4
4th 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 3
5th 2 Steve Kane Team ASL 2
6th 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 1
Event 20 U14 Dash 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 121 Dylan Hicks PPYCC 6
2nd 127 Alex Harvey VC Jubilee 5
3rd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 4
4th 122 Louis Boulton VC Jubilee 3
5th 128 Anna Lili-Kovacs PPYCC 2
6th 125 Matti Rogers VC Jubilee 1
Event 21 U16 Dash 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 104 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 110 Lukas Nerurkar PPYCC 4
4th 107 Josh Ballinger PPYCC 3
5th 103 Adam Churchill PPYCC 2
6th 106 Luca Stone PPYCC 1
Event 22 Senior B Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 49 Adam Gent In-Gear Quickvit 6
2nd 42 George Sales Maidon Du Velo Storck Bikes VR 5
3rd 69 Gabriel Parle Private Rider 4
4th 74 Amy Smith Project 51 3
5th 67 Murray Turner Unattached 2
6th 66 Robbie Macintyre Unattached 1
Event 23 Senior A Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 6
2nd 2 Steve Kane Team ASL 5
3rd 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 4
4th 18 Mark Day Generation Press CC 3
5th 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 2
6th 4 Isaac Wright Project 51 1
Event 24 U14 Unknown Distance
Place No. Name Club Points
1st 121 Dylan Hicks PPYCC 6
2nd 127 Alex Harvey VC Jubilee 5
3rd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 4
4th 124 Archie Double PPYCC 3
5th 125 Matti Rogers VC Jubilee 2
6th 128 Anna Lili-Kovacs PPYCC 1
Event 25 U16 Unknown Distance
Place No. Name Club Points
1st 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 104 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 106 Luca Stone PPYCC 4
4th 110 Lukas Nerurkar PPYCC 3
5th 107 Josh Ballinger PPYCC 2
6th 103 Adam Churchill PPYCC 1