Week 10 June 20th

Event 1 Seniors Pursuit heat 7 Laps
Place No. Name Club Points
1st 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 1
2nd 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing
3rd 103 Adam Churchill [Youth A] PPYCC
4th 3 Ed Raynard Brighton Mitre
5th
6th
Event 2 U8 Scratch 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 208 Felix Boyle PPYCC 6
2nd 207 Cooper Aberdour PPYCC 5
3rd
4th
5th
6th
Event 3 U10 Scratch 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 182 Hadley Davis VC Jubilee 6
2nd 183 Noah Wheller PPYCC 5
3rd 176 Idha Hicks PPYCC 4
4th 187 Luke Van Dijk PPYCC 3
5th 186 Aaron Baynes PPYCC 2
6th 179 Oliver Double PPYCC 1
Event 4 U12 Scratch 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 153 Jasper Simpson PPYCC 6
2nd 146 Alfie Bunyan PPYCC 5
3rd 148 Sebastian Boulton PPYCC 4
4th 147 Aidan Beattie PPYCC 3
5th 154 Scott Frontier PPYCC 2
6th 157 Otis Perry VC Jubilee 1
Event 5 U14 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 121 Dylan Hicks PPYCC 6
2nd 126 Joshua Golliker PPYCC 5
3rd 127 Alex Harvey VC Jubilee 4
4th 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 3
5th 122 Louis Boulton VC Jubilee 2
6th 125 Matti Rogers VC Jubilee 1
Event 6 U16 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 104 Freddie Newman PPYCC 6
2nd 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 5
3rd 110 Lukas Nerurkar PPYCC 4
4th 103 Adam Churchill PPYCC 3
5th 101 Jacob James PPYCC 2
6th 106 Luca Stone PPYCC 1
Event 7 Seniors Scratch 8 Laps
Place No. Name Club Points
1st 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 6
2nd 19 Mark Emsley Project 51 5
3rd 2 Steve Kane Team ASL 4
4th 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 3
5th 6 Martin Edmonds Brighton Mitre CC 2
6th 42 George Sales Maidon Du Velo Storck Bikes VR 1
Event 8 U8 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 208 Felix Boyle PPYCC 6
2nd 207 Cooper Aberdour PPYCC 5
3rd
4th
5th
6th
Event 9 U10 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 182 Hadley Davis VC Jubilee 6
2nd 183 Noah Wheller PPYCC 5
3rd 187 Luke Van Dijk PPYCC 4
4th 186 Aaron Baynes PPYCC 3
5th 176 Idha Hicks PPYCC 2
6th 184 George Aberdour PPYCC 1
Event 10 Seniors Handicap heat 1 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 3 Ed Raynard Brighton Mitre 1
2nd 12 Brock Duncumb Rogers Unattached
3rd 8 Finn Anderson PPYCC
4th 50 Richard Maguire Generation Press CC
5th 48 Alex Beyfus Sussex Nomads
6th 70 Marcus Stirling Private Rider
Event 11 Seniors Handicap heat 2 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 5 Luc Best Unattached 1
2nd 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing
3rd 67 Murray Turner Unattached
4th 42 George Sales Maidon Du Velo Storck Bikes VR
5th 57 David Barnard VC Etoile
6th 69 Gabriel Parle Private Rider
Event 12 Seniors Handicap heat 3 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 1
2nd 19 Mark Emsley Project 51
3rd 46 Ben Brooks Blackline
4th 16 Neil Mcclelland Worthing Excelsior Cycling Club
5th 6 Martin Edmonds Brighton Mitre CC
6th 64 Jez Parsons Brighton Excelsior
Event 13 U12 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 153 Jasper Simpson PPYCC 6
2nd 147 Aidan Beattie PPYCC 5
3rd 146 Alfie Bunyan PPYCC 4
4th 150 Polly Parsons VC Jubilee 3
5th 154 Scott Frontier PPYCC 2
6th 155 Edwin Boyle PPYCC 1
Event 14 U14 Win and Out
Place No. Name Club Points
1st 121 Dylan Hicks PPYCC 6
2nd 127 Alex Harvey VC Jubilee 5
3rd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 4
4th 122 Louis Boulton VC Jubilee 3
5th 125 Matti Rogers VC Jubilee 2
6th 124 Archie Double PPYCC 1
Event 15 U16 Win and Out
Place No. Name Club Points
1st 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 104 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 106 Luca Stone PPYCC 4
4th 107 Josh Ballinger PPYCC 3
5th 103 Adam Churchill PPYCC 2
6th 101 Jacob James PPYCC 1
Event 16 U8 Block handicap 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 207 Cooper Aberdour PPYCC 6
2nd 208 Felix Boyle PPYCC 5
3rd
4th
5th
6th
Event 17 U10 Block handicap 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 186 Aaron Baynes PPYCC 6
2nd 184 George Aberdour PPYCC 5
3rd 182 Hadley Davis VC Jubilee 4
4th 183 Noah Wheller PPYCC 3
5th 176 Idha Hicks PPYCC 2
6th 187 Luke Van Dijk PPYCC 1
Event 18 Seniors Handicap Final 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 6
2nd 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 5
3rd 5 Luc Best Unattached 4
4th 12 Brock Duncumb Rogers Unattached 3
5th 3 Ed Raynard Brighton Mitre 2
6th
Event 19 U12 Block handicap 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 146 Alfie Bunyan PPYCC 6
2nd 153 Jasper Simpson PPYCC 5
3rd 147 Aidan Beattie PPYCC 4
4th 154 Scott Frontier PPYCC 3
5th 156 Yannick Rogers VC Jubilee 2
6th 157 Otis Perry VC Jubilee 1
Event 20 U14 Block handicap 5 Laps
Place No. Name Club Points
1st 121 Dylan Hicks PPYCC 6
2nd 127 Alex Harvey VC Jubilee 5
3rd 130 William Jeynes PPYCC 4
4th 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 3
5th 125 Matti Rogers VC Jubilee 2
6th 124 Archie Double PPYCC 1
Event 21 U16 Block handicap 5 Laps
Place No. Name Club Points
1st 106 Luca Stone PPYCC 6
2nd 103 Adam Churchill PPYCC 5
3rd 105 James Gilmore PPYCC 4
4th 104 Freddie Newman PPYCC 3
5th 109 Francis Schofield PPYCC 2
6th 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 1
Event 22 Seniors Block handicap 8 Laps
Place No. Name Club Points
1st 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 6
2nd 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 5
3rd 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 4
4th 19 Mark Emsley Project 51 3
5th 2 Steve Kane Team ASL 2
6th 42 George Sales Maidon Du Velo Storck Bikes VR 1
Event 23 U14 Dash 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 121 Dylan Hicks PPYCC 6
2nd 127 Alex Harvey VC Jubilee 5
3rd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 4
4th 122 Louis Boulton VC Jubilee 3
5th 125 Matti Rogers VC Jubilee 2
6th
Event 24 U16 Dash 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 110 Lukas Nerurkar PPYCC 5
3rd 104 Freddie Newman PPYCC 4
4th 106 Luca Stone PPYCC 3
5th 107 Josh Ballinger PPYCC 2
6th 103 Adam Churchill PPYCC 1
Event 25 Senior B Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 46 Ben Brooks Blackline 6
2nd 67 Murray Turner Unattached 5
3rd 69 Gabriel Parle Private Rider 4
4th 57 David Barnard VC Etoile 3
5th 55 Peter Levenspiel Sussex Nomads 2
6th 48 Alex Beyfus Sussex Nomads 1
Event 26 Senior A Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 6
2nd 5 Luc Best Unattached 5
3rd 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 4
4th 6 Martin Edmonds Brighton Mitre CC 3
5th 12 Brock Duncumb Rogers Unattached 2
6th 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 1
Event 27 U14 Unknown distance
Place No. Name Club Points
1st 121 Dylan Hicks PPYCC 6
2nd 127 Alex Harvey VC Jubilee 5
3rd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 4
4th 122 Louis Boulton VC Jubilee 3
5th 125 Matti Rogers VC Jubilee 2
6th
Event 28 U16 Unknown distance
Place No. Name Club Points
1st 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 104 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 110 Lukas Nerurkar PPYCC 4
4th 106 Luca Stone PPYCC 3
5th 103 Adam Churchill PPYCC 2
6th 107 Josh Ballinger PPYCC 1
Event 20 Seniors Unknown distance
Place No. Name Club Points
1st 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 6
2nd 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 5
3rd 2 Steve Kane Team ASL 4
4th 19 Mark Emsley Project 51 3
5th 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 2
6th 42 George Sales Maidon Du Velo Storck Bikes VR 1
Primes No. Name Club
1st 19 Mark Emsley Project 51
2nd 19 Mark Emsley Project 51
3rd 19 Mark Emsley Project 51