Week 1 April 18th

Event 1 U8 Scratch 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 206 Alexander Goodwill PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 2 U10 Scratch 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 177 Edwin Boyle PPYCC 6
2nd 176 Idha Hicks PPYCC 5
3rd 179 Oliver Double PPYCC 4
4th 178 Max Levenspiel PPYCC 3
5th
6th
Event 3 U12 Scratch 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 146 Alfie Bunyan PPYCC 6
2nd 148 Sebastian Boulton PPYCC 5
3rd 147 Aidan Beattie PPYCC 4
4th 151 Ben Tamplin PPYCC 3
5th 150 Polly Parsons VC Jubilee 2
6th 152 Elsie Mitchell PPYCC 1
Event 4 U14 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 121 Dylan Hicks PPYCC 6
2nd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 5
3rd 122 Louis Boulton VC Jubilee 4
4th 124 Archie Double PPYCC 3
5th
6th
Event 5 U16 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 104 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 103 Adam Churchill PPYCC 4
4th 110 Lukas Nerurkar PPYCC 3
5th 107 Josh Ballinger PPYCC 2
6th 111 VC Jubilee 1
Event 6 Senior B Scratch 6 Laps
Place No. Name Club Points
1st 52 Mark Day Generation Press CC 6
2nd 56 John Aston Unattached 5
3rd 49 Adam Gent Private Rider 4
4th 43 Tobias Bunyan Eastbourne Rovers 3
5th 42 George Sales Maidon Du Velo Storck Bikes VR 2
6th 57 David Barnard VC Etoile 1
Event 7 Senior A Scratch 6 Laps
Place No. Name Club Points
1st 9 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 6
2nd 1 Tom Pughe-Morgan PPYCC 5
3rd 11 Clive Rhodes Unattached 4
4th 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 3
5th 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 2
6th 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 1
Event 8 U8 200M
Place No. Name Club Points
1st 206 Alexander Goodwill PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 9 U10 300M
Place No. Name Club Points
1st 177 Edwin Boyle PPYCC 6
2nd 178 Max Levenspiel PPYCC 5
3rd 176 Idha Hicks PPYCC 4
4th 179 Oliver Double PPYCC 3
5th 180 Raphael Kelly PPYCC 2
6th
Event 10 U14 Dash 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 121 Dylan Hicks PPYCC 6
2nd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 5
3rd 122 Louis Boulton VC Jubilee 4
4th
5th
6th
Event 11 U16 Dash 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 111 Bill Demuth VC Jubilee 6
2nd 107 Josh Ballinger PPYCC 5
3rd 105 James Gilmore PPYCC 4
4th 104 Freddie Newman PPYCC 3
5th 106 Luca Stone PPYCC 2
6th 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 1
Event 12 Senior B Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 56 John Aston Unattached 6
2nd 52 Mark Day Generation Press CC 5
3rd 49 Adam Gent Private Rider 4
4th 42 George Sales Maidon Du Velo Storck Bikes VR 3
5th 63 Nathan Fletching Project 51 2
6th 64 Jez Parsons Brighton Excelsior 1
Event 13 Senior A Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 7 Patrick Brown Spokes BPC Racing 6
2nd 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 5
3rd 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 4
4th 9 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 3
5th 15 Andrea Vassallo Cadence Cycling Performance 2
6th 2 Steve Kane Team ASL 1
Event 14 U8 Scratch 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 206 Alexander Goodwill PPYCC 6
2nd
3rd
4th
5th
6th
Event 15 U10 Scratch 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 177 Edwin Boyle PPYCC 6
2nd 176 Idha Hicks PPYCC 5
3rd 178 Max Levenspiel PPYCC 4
4th 179 Oliver Double PPYCC 3
5th 180 Raphael Kelly PPYCC 2
6th
Event 16 U12 Scratch 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 146 Alfie Bunyan PPYCC 6
2nd 153 Jasper Simpson PPYCC 5
3rd 148 Sebastian Boulton PPYCC 4
4th 147 Aidan Beattie PPYCC 3
5th 150 Polly Parsons VC Jubilee 2
6th 151 Ben Tamplin PPYCC 1
Event 17 U14 Devil
Place No. Name Club Points
1st 121 Dylan Hicks PPYCC 6
2nd 123 Ferdie Parsons VC Jubilee 5
3rd 124 Archie Double PPYCC 4
4th 122 Louis Boulton VC Jubilee 3
5th
6th
Event 18 U16 Devil
Place No. Name Club Points
1st 110 Lukas Nerurkar PPYCC 6
2nd 104 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 102 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 4
4th 103 Adam Churchill PPYCC 3
5th 106 Luca Stone PPYCC 2
6th 101 Jacob James PPYCC 1
Event 19 Senior B Points 10 Laps
Place No. Name Club Points
1st 52 Mark Day Generation Press CC 6
2nd 67 Murray Turner Private Rider 5
3rd 63 Nathan Fletching Project 51 4
4th 42 George Sales Maidon Du Velo Storck Bikes VR 3
5th 64 Jez Parsons Brighton Excelsior 2
6th 56 John Aston Unattached 1
Event 20 Senior A Points 10 Laps
Place No. Name Club Points
1st 13 Charlie Heffernan Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 6
2nd 2 Steve Kane Team ASL 5
3rd 1 Tom Pughe-Morgan PPYCC 4
4th 11 Clive Rhodes Unattached 3
5th 8 Finn Anderson PPYCC 2
6th 10 Paul Barnard Southdowns Bikes Casco Pet Racing Club 1