Week 1 March 4th

Confirmed Results

Youth A/B

Position Race No. Forename Surname Club / Team Name Cat M/F
1 4 George Pittock Thanet RC A M
1 8 Amy Harvey Barking & Dagenham CC A F
2 1 Thomas Day Poole Wheelers CC A M
3 15 Rahul Fortescue-Talwar Preston Park Youth CC (PPYCC) A M
4 13 Adam Churchill Preston Park Youth CC (PPYCC) A M
5 11 Jamie Pullen Maison du Velo A M
6 2 Sam Freeman Solent Pirates A M
7 14 Josh Ballinger Preston Park Youth CC (PPYCC) A M
8 16 Freddie Newman Preston Park Youth CC (PPYCC) A M
9 10 Isaac Warrington Solent Pirates A M
10 3 Owen Giles Portsmouth North End CC A M
11 6 Dylan Hicks Preston Park Youth CC (PPYCC) B M
12 5 Joshua Golliker Preston Park Youth CC (PPYCC) B M
13 7 Anthony Morris Redhill CC B M
14 12 Luke Goodwill Preston Park Youth CC (PPYCC) B M
DNS 9 Tilly Malbon Barking & Dagenham CC B F

Women E/1/2/3/4

Position Race No. Forename Surname Club / Team Name Cat
1 28 Kathryn Johns Nice Brew Cycling Club 4th
2 26 Charlotte Jackson Nice Brew Cycling Club 4th
DNS 27

4th Cat

Position Race No. Forename Surname Club / Team Name Cat
1 46 James Nicholson Paceline RT 4th
2 41 Ryan Palmer 4th
3 39 Robert Lovett Bayeux Cycling Team 4th
4 36 Ben Barron Portsmouth North End CC 4th
5 37 Luke De Quay East Grinstead CC 4th
6 47 A Bird URDT 4th
7 42 Marek Shafer Brighton Mitre CC 4th
8 38 Emyr Griffiths Racing Club Ravenna 4th
9 48 S. Webb Maison Du Velo 4th
10 45 Kev Witton URDT 4th
11 44 Tobias Bunyan Eastbourne Rovers CC 4th
DNF 40 Dary Mc Govern Brighton Mitre CC 4th
DNS 43 Sam Winter Bayeux Cycling Team 4th

2nd/3rd Cat

Position Race No. Forename Surname Club / Team Name Cat
1 71 Kieran Blay TAAP Cervelo 2nd
2 84 Isaac Wright Project 51 2nd
3 79 Rory Barrett SDW 2nd
4 82 Charlie Heffernan Southdown Bikes 2nd
5 78 Mikey Weavers ASL 2nd
6 85 Finn Anderson Brighton Mitre CC 3rd
7 83 Mark Greenwood Army Cycling RT 2nd
8 73 Patrick Brown Spokes BPC Racing 2nd
9 74 Elliot Brown Eastbourne Rovers CC 3rd
10 77 Dave Wells CC Ashwell 3rd
11 76 Jennifer Andrews CC Ashwell 2nd
12 72 Martin Broughton Velopace CC 3rd
DNF 75 Rory Palmer Brighton Mitre CC 2nd
DNF 80 Alex Beyfus Sussex Nomads 3rd
DNF 81 Matt Bone TAAP Cervelo 3rd