Week 4

Event 1 U10 Scratch 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 177 Sebastian Boulton VC Jubilee 6
2nd 176 Aidan Beattie PPYCC 5
3rd 180 Ben Tamplin PPYCC 4
4th 179 Polly Parsons VC Jubilee 3
5th 181 Stanley Wilson PPYCC 2
6th 178 Idha Hicks Ppycc 1
Event 2 U12 Scratch 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 148 Edan Hicks PPYCC 6
2nd 146 Louis Boulton VC Jubilee 5
3rd 147 Alfie Bunyan PPYCC 4
4th 150 Ash Frontier PPYCC 3
5th
6th
Event 3a U14 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 128 Freddie Newman PPYCC 6
2nd 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 131 Luke Goodwill PPYCC 3
5th 126 Jacob James PPYCC 2
6th 129 Archie Raynard PPYCC 1
Event 3b U16 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 106 Adam Churchill PPYCC 6
2nd 108 Luca Stone PPYCC 5
3rd 109 Kamran Amin VC Jubilee 4
4th 110 Francis Schofield PPYCC 3
5th 107 James Gilmore PPYCC 2
6th 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 1
Event 4 Seniors Scratch 20 Laps
Place No. Name Club Points
1st 7 Finn Anderson PPYCC 6
2nd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 5
3rd 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 4
4th 12 Ian Robins Cycleworks 3
5th 59 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 2
6th 13 Isaac Wright Huntbikewheels 1
Event 5 U10 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 180 Ben Tamplin PPYCC 6
2nd 177 Sebastian Boulton VC Jubilee 5
3rd 178 Idha Hicks Ppycc 4
4th 181 Stanley Wilson PPYCC 3
5th 179 Polly Parsons VC Jubilee 2
6th 176 Aidan Beattie PPYCC 1
Event 6a Seniors Sprint Heat 1 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 6 Martin Edmonds Brighton Mitre Cc 1
2nd 3 Jack Smith Brighton Mitre
3rd 59 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC
4th
5th
6th
Event 6b Seniors Sprint Heat 2 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 56 Ben Brooks Blackline 1
2nd 54 Luc Best Unattached
3rd 66 David Barnard VC Etoile
4th
5th
6th
Event 6c Seniors Sprint Heat 3 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 13 Isaac Wright Huntbikewheels 1
2nd 10 Rory Palmer Brighton Mitre
3rd 52 Mark Smoker Unattached
4th
5th
6th
Event 6d Seniors Sprint Heat 4 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 12 Ian Robins Cycleworks 1
2nd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC
3rd 7 Finn Anderson PPYCC
4th
5th
6th
Event 7 U12 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 148 Edan Hicks PPYCC 6
2nd 147 Alfie Bunyan PPYCC 5
3rd 146 Louis Boulton VC Jubilee 4
4th 150 Ash Frontier PPYCC 3
5th
6th
Event 8 U14 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 131 Luke Goodwill PPYCC 6
2nd 128 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 4
4th 125 Dylan Hicks PPYCC 3
5th 126 Jacob James PPYCC 2
6th 122 Caspar Wynniatt-Husey PPYCC 1
Event 9 U16 Handicap 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 6
2nd 110 Francis Schofield PPYCC 5
3rd 106 Adam Churchill PPYCC 4
4th 108 Luca Stone PPYCC 3
5th 109 Kamran Amin VC Jubilee 2
6th 105 Luke Smoker Ppycc 1
Event 10 U10 Sprint 300m Laps
Place No. Name Club Points
1st 177 Sebastian Boulton VC Jubilee 6
2nd 180 Ben Tamplin PPYCC 5
3rd 176 Aidan Beattie PPYCC 4
4th 179 Polly Parsons VC Jubilee 3
5th 181 Stanley Wilson PPYCC 2
6th 178 Idha Hicks Ppycc 1
Event 11 Seniors Sprint Final 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 54 Luc Best Unattached 6
2nd 12 Ian Robins Cycleworks 5
3rd 56 Ben Brooks Blackline 4
4th 3 Jack Smith Brighton Mitre 3
5th 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 2
6th 6 Martin Edmonds Brighton Mitre Cc 1
Event 12 U12 Devil
Place No. Name Club Points
1st 147 Alfie Bunyan PPYCC 6
2nd 146 Louis Boulton VC Jubilee 5
3rd 148 Edan Hicks PPYCC 4
4th 150 Ash Frontier PPYCC 3
5th
6th
Event 13 U14 Points 8 Laps
Place No. Name Club Points
1st 128 Freddie Newman PPYCC 6
2nd 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 5
3rd 131 Luke Goodwill PPYCC 4
4th 125 Dylan Hicks PPYCC 3
5th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 2
6th 129 Archie Raynard PPYCC 1
Event 14 U16 Points 8 Laps
Place No. Name Club Points
1st 106 Adam Churchill PPYCC 6
2nd 108 Luca Stone PPYCC 5
3rd 109 Kamran Amin VC Jubilee 4
4th 110 Francis Schofield PPYCC 3
5th 107 James Gilmore PPYCC 2
6th 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 1
Event 15 Senior B Win and Out 6 Laps
Place No. Name Club Points
1st 56 Ben Brooks Blackline 6
2nd 59 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC 5
3rd 76 John Aston Unattached 4
4th 58 Ed Raynard Brighton Mitre 3
5th 41 Sam Cheesman Team Asl 2
6th 42 James Danvers Brighton Mitre 1
Event 16 Senior A Win and Out 6 Laps
Place No. Name Club Points
1st 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 6
2nd 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 5
3rd 13 Isaac Wright Huntbikewheels 4
4th 6 Martin Edmonds Brighton Mitre Cc 3
5th 1 Joe Hill SRUC 2
6th 3 Jack Smith Brighton Mitre 1
Event 17 U14 Keirin 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 128 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 131 Luke Goodwill PPYCC 3
5th 129 Archie Raynard PPYCC 2
6th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 1
Event 18 U16 Keirin 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 106 Adam Churchill PPYCC 6
2nd 108 Luca Stone PPYCC 5
3rd 109 Kamran Amin VC Jubilee 4
4th 107 James Gilmore PPYCC 3
5th 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 2
6th 110 Francis Schofield PPYCC 1
Event 19a U14 Unknown
Place No. Name Club Points
1st 128 Freddie Newman PPYCC 6
2nd 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 131 Luke Goodwill PPYCC 3
5th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 2
6th 129 Archie Raynard PPYCC 1
Event 19b U16 Unknown
Place No. Name Club Points
1st 106 Adam Churchill PPYCC 6
2nd 108 Luca Stone PPYCC 5
3rd 107 James Gilmore PPYCC 4
4th 109 Kamran Amin VC Jubilee 3
5th 103 Finlay Pritchard-Brady Hastings & St Leonards CC 2
6th 110 Francis Schofield PPYCC 1
Event 20 Seniors Unknown
Place No. Name Club Points
1st 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 6
2nd 9 Brock Duncumb Rogers Ppycc 5
3rd 1 Joe Hill SRUC 4
4th 10 Rory Palmer Brighton Mitre 3
5th 3 Jack Smith Brighton Mitre 2
6th 66 David Barnard VC Etoile 1
7th 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC
8th 59 Alaric Lester Hastings & St Leonards CC
9th
Primes No. Name Club
1st 57 Alex Beyfus Sussex Nomads
2nd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC
3rd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC
4th
5th