Week 2

Event 1 U10 Scratch 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 177 Sebastian Boulton VC Jubilee 6
2nd 176 Aidan Beattie PPYCC 5
3rd 179 Polly Parsons VC Jubilee 4
4th 178 Idha Hicks Ppycc 3
5th
6th
Event 2 U12 Scratch 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 149 Luke Goodwill PPYCC 6
2nd 146 Louis Boulton VC Jubilee 5
3rd 148 Edan Hicks PPYCC 4
4th 147 Alfie Bunyan PPYCC 3
5th
6th
Event 3a U14 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 128 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 3
5th 129 Archie Raynard PPYCC 2
6th 126 Jacob James PPYCC 1
Event 3b U16 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 106 Adam Churchill PPYCC 6
2nd 108 Luca Stone PPYCC 5
3rd 107 James Gilmore PPYCC 4
4th
5th
6th
Event 4 Seniors Scratch 6 Laps
Place No. Name Club Points
1st 7 Finn Anderson PPYCC 6
2nd 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 5
3rd 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 4
4th 72 Harry Tipton VC Jubilee 3
5th 54 Luc Best Unattached 2
6th 67 Alan Newman Brighton Mitre 1
Event 5 U10 300m
Place No. Name Club Points
1st 177 Sebastian Boulton VC Jubilee 6
2nd 176 Aidan Beattie PPYCC 5
3rd 179 Polly Parsons VC Jubilee 4
4th 178 Idha Hicks Ppycc 3
5th
6th
Event 6 U12 Points 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 149 Luke Goodwill PPYCC 6
2nd 146 Louis Boulton VC Jubilee 5
3rd 147 Alfie Bunyan PPYCC 4
4th 148 Edan Hicks PPYCC 3
5th
6th
Event 7a U14 Dash 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 128 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 3
5th 126 Jacob James PPYCC 2
6th 129 Archie Raynard PPYCC 1
Event 7b U16 Dash 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 108 Luca Stone PPYCC 6
2nd 106 Adam Churchill PPYCC 5
3rd 109 Kamran Amin VC Jubilee 4
4th 107 James Gilmore PPYCC 3
5th
6th
Event 8 Seniors Dash 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 9 Brock Duncumb Rogers Ppycc 6
2nd 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 5
3rd 7 Finn Anderson PPYCC 4
4th 72 Harry Tipton VC Jubilee 3
5th 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 2
6th 74 Ed Raynard Brighton Mitre 1
Event 9 U12 Scratch 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 146 Louis Boulton VC Jubilee 6
2nd 148 Edan Hicks PPYCC 5
3rd 147 Alfie Bunyan PPYCC 4
4th
5th
6th
Event 10a U14 Points 6 Laps
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 128 Freddie Newman PPYCC 5
3rd 125 Dylan Hicks PPYCC 4
4th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 3
5th 129 Archie Raynard PPYCC 2
6th 126 Jacob James PPYCC 1
Event 10b U16 Points 6 Laps
Place No. Name Club Points
1st 108 Luca Stone PPYCC 6
2nd 106 Adam Churchill PPYCC 5
3rd 109 Kamran Amin VC Jubilee 4
4th 107 James Gilmore PPYCC 3
5th
6th
Event 11 Seniors Devil
Place No. Name Club Points
1st 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 6
2nd 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 5
3rd 3 Jack Smith Brighton Mitre 4
4th 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 3
5th 74 Ed Raynard Brighton Mitre 2
6th 7 Finn Anderson PPYCC 1
Event 12a U14 Distance
Place No. Name Club Points
1st 127 Rahul Fortescue Talwar PPYCC 6
2nd 125 Dylan Hicks PPYCC 5
3rd 128 Freddie Newman PPYCC 4
4th 124 Ferdie Parsons VC Jubilee 3
5th 126 Jacob James PPYCC 2
6th 129 Archie Raynard PPYCC 1
Event 12b U16 Distance
Place No. Name Club Points
1st 108 Luca Stone PPYCC 6
2nd 106 Adam Churchill PPYCC 5
3rd 109 Kamran Amin VC Jubilee 4
4th
5th
6th
Event 13 Seniors Distance 9 Laps
Place No. Name Club Points
1st 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC 6
2nd 7 Finn Anderson PPYCC 5
3rd 3 Jack Smith Brighton Mitre 4
4th 4 Steve Kane Brighton Excelsior CC 3
5th 54 Luc Best Unattached 2
6th 2 Charile Heffernan University of Exeter Cycling 1
7th
8th
9th
Primes No. Name Club
1st 8 Tom Pughe-Morgan PPYCC
2nd 9 Brock Duncumb Rogers Ppycc
3rd 9 Brock Duncumb Rogers Ppycc
4th
5th