SCRL Circuit Races July 27th Provisional Results

Womens

No. Forename Surname Club / Team Name Cat Gender Result
11 Amy Smith Project 51 4th F 1
8 Amelia Roberts The Cycle Room 3rd F 2
12 Michelle Arthurs Brennan Norwood Paragon 2nd F 3
3 Laura Chapman Kent Velo Girls CC 4th F 4
7 Rosi Muensterer 0 4th F 5
2 Cindy Berry Pedal Power Cycles Ipswich 2nd F 6
10 Lucy Williams Sussex Nomads CC 0 F 7
5 Grace Dent Project51 3rd F 8
6 Charlotte Jackson Nice Brew Cycling Club 4th F 9
4 Janet Clapton Sussex Nomads CC 4th F 10
1 Isobel Beattie Brighton Mitre CC 4th F DNS
9 Maria Victoria Vazquez Unattached 0 F DNS

Youth A/B

No. Forename Surname Club / Team Name Cat Gender Result
24 Ethan Court VC Meudon A M 1
25 Andrew Paling VC Meudon B M 2
23 Harvey Thatcher Southborough & District Whls A M DNF

Mens 4

No. Forename Surname Club / Team Name Cat Gender Result
41 Tobias Sicheneder 0 4th M 1
43 Robert Bridgens San Fairy Ann CC 4th M 2
39 Seamus Mcalister Brighton Mitre CC 4th M 3
50 David Reeves Abingdon Race Team 4th M 4
38 Gary Longmate Sussex Revolution VC 4th M 5
44 Samuel Woodward Unattached 4th M 6
37 Paul Chapman 0 4th M 7
36 Joshua Beattie Sussex Nomads CC 4th M 8
42 James Trotman 0 4th M 9
45 Ali Bird URDT 4th M DNF

Mens 2/3

No. Forename Surname Club / Team Name Cat Gender Result
76 Benjamin Beynon Strada-Sport 2nd M 1
78 Matthew Ferguson Redhill CC 2nd M 2
87 Will Ranoe Morvelo Basso RT 2nd M 3
80 Gavin Mitchell Twickenham CC 2nd M 4
74 Rory Barrett Southborough & District Whls 2nd M 5
77 Lawrence Coyle Brighton Mitre CC 2nd M 6
83 Sam Reed Guernsey Velo Club 3rd M 7
73 Paul Barnard Southdowns Bikes – Casco PET 2nd M 8
81 Kevin Nelson Crawley Wheelers 2nd M 9
75 Stuart Bettis Southdowns Bikes – Casco PET 2nd M 10
84 Michael Renardson trainSharp Club 3rd M 11
71 Finn Anderson-Grout Brighton Mitre CC 2nd M 12
88 Colin Chambers Crawley Wheelers 4th M 13
82 Robert Paynter URDT 3rd M DNF
85 Robert Thatcher Southborough & District Whls 3rd M DNF
86 Matthew Walters Blazing Saddles Cycles 3rd M DNF
72 Gavin Ash Worthing Excelsior CC 2nd M DNS
79 Robert Lovett Bayeux Cycling Team 3rd M DNS