SCRL Circuit Races July 13th Provisional Results

Womens

No. Forename Surname Club / Team Name Cat Gender Result
15 Amy Smith Project 51 4th F 1
11 Angela Radden-Rutt The Cycle Room 2nd F 2
1 Michelle Arthurs Brennan Norwood Paragon 2nd F 3
3 Deena Blacking CC London 3rd F 4
13 Emma Bentley CC London 2nd F 5
10 Rosi Muensterer Unattached 4th F 6
8 Charlotte Jackson Nice Brew  Cycling Club 4th F 7
6 Grace Dent Project51 3rd F 8
14 Lucy Williams Sussex Nomads CC 0 F 9
7 Josephine Edmunds Hastings & St Leonards CC 4th F 10
4 Julie Briggs Unattached 0 F 11
2 Isobel Beattie Brighton Mitre CC 4th F DNF
9 Alison Lewis Brighton Mitre CC 4th F DNF
12 Maria Victoria Vazquez Unattached 0 F DNF
5 Elaine Burroughs Brighton Mitre CC 4th F DNS

Mens 4

No. Forename Surname Club / Team Name Cat Gender Result
41 Gabriel Parle Unattached 4th M 1
39 Robert Paynter URDT 4th M 2
38 Gary Longmate Sussex Revolution VC 4th M 3
43 Laurence Brown Unattached 4th M 4
37 MJ Jackson Nice Brew  Cycling Club 4th M 5
44 Colin Chambers Crawley Wheelers 4th M 6
36 Joshua Beattie Sussex Nomads CC 4th M 7
45 Eddie Bullen Sussex Revolution VC 4th M 8
42 John Batting VC Jubilee 4th M 9
46 Marcus Stirling PPYCC 4th M DNF
40 Ben Wright Unattached 4th M DNS

Mens 2/3

No. Forename Surname Club / Team Name Cat Gender Result
92 Charlie Heffernan Southdowns Bikes – Casco PET 2nd M 1
72 Rory Barrett Southborough & District Whls 2nd M 2
89 Keith Henderson Southborough & District Whls 2nd M 3
88 Mikey Weavers ASL 2nd M 4
87 Brindley Taylor Project 51 2nd M 5
81 Will Ranoe Morvelo Basso RT 2nd M 6
83 Sol Warwick Penzance Wheelers 2nd M 7
76 Christopher Filewood Oxted Cycling Club 3rd M 8
77 Mark Gower Southdowns Bikes – Casco PET 2nd M 9
93 Chris Jenkinson Unattached 3rd M 10
78 Przemek Jersz Southborough & District Whls 3rd M 11
85 John Tindell Brighton Excelsior CC 3rd M 12
91 Rupert Greatwood Unattached 3rd M 13
73 Alex Beyfus Sussex Nomads CC 3rd M DNF
75 Luke De Quay East Grinstead CC 3rd M DNF
80 Rory Palmer Brighton Mitre CC 2nd M DNF
84 Lee Pendlebury Crawley Wheelers 2nd M DNF
86 Torin Henderson Southborough & District Whls 3rd M DNF
90 Cameron Cragg Team ASL 2nd M DNF
71 Jonny Allen Rapha Cycling Club 2nd M DNS
74 John Correa Crawley Wheelers 3rd M DNS
79 Dominic Maxwell Worthing Excelsior 3rd M DNS
82 James Vanieris Racing Club Ravenna 2nd M DNS