SCRL Circuit Races June 29th Provisional Results

Youth

Result No. Forename Surname Club / Team Name Cat
1 25 Harvey Thatcher Southborough & District Whls A

Women

Result No. Forename Surname Club / Team Name Cat
1 8 Amelia Roberts The Cycle Room 3rd
2 7 Angela Radden-Rutt The Cycle Room 2nd
3 1 Katarine Broadbent Norwood Paragon 3rd
4 10 Gemma Hayes Norwood Paragon 3rd
5 3 Josephine Edmunds Hastings & St Leonards CC 4th
6 9 Julie Briggs Unattached 0
7 2 Elaine Burroughs Brighton Mitre CC 4th
8 6 Alison Lewis Brighton Mitre CC 4th
DNF 4 Kathryn Gohl Nice Brew Cycling Club 4th
DNF 5 Gemma Hobson Sussex Nomads CC 3rd

4th Cat

Result No. Forename Surname Club / Team Name Cat
1 43 Jeremy Whittaker Brighton Mitre CC 4th
2 42 John Tindell Brighton Excelsior CC 4th
3 38 Colin Chambers Crawley Wheelers 4th
4 37 Ali Bird URDT 4th
5 40 Adrian Ford Unattached 4th
6 44 Tobias Bunyan Eastbourne Rovers CC 4th
7 39 George Cook 0 4th
8 36 Joshua Beattie Sussex Nomads CC 4th
9 41 Robert Paynter URDT 4th
DNF 45 Matthew Goodchild Brighton Mitre CC 4th

2nd/3rd Cat

Result No. Forename Surname Club / Team Name Cat
1 81 Will Ranoe Morvelo Basso RT 2nd
2 73 Rory Barrett Southborough & District Whls 2nd
3 72 Paul Barnard Southdowns Bikes – Casco PET 2nd
4 71 Gavin Ash Worthing Excelsior CC 2nd
5 84 Michael Coyle Brighton Mitre CC 2nd
6 85 Tom Rowson Velo Schils – Interbike RT 2nd
7 87 Mark Day Generation Press CC 2nd
8 91 Dylan Hubble Thames Velo 2nd
9 90 Ben Huttly Brighton Mitre CC 2nd
10 83 David Smith Hoops Velo 3rd
11 78 Dominic Maxwell Worthing Excelsior 3rd
12 92 Kev Witton URDT 3rd
13 74 Alex Beyfus Sussex Nomads CC 3rd
14 80 Steven Noake URDT 3rd
15 86 Rupert Greatwood Unattached 3rd
DNF 75 Jon Fry Horsham Cycling 3rd
DNF 77 Ben Griffin Sussex Nomads CC 3rd
DNF 88 Keith Henderson Southborough & District Whls 2nd
DNF 89 Robert Thatcher Southborough & District Whls 3rd
DNS 76 Mark Gower Southdowns Bikes – Casco PET 2nd
DNS 79 Adam Moore Morvelo Basso RT 2nd
DNS 82 Matthew Smith Brighton Excelsior CC 3rd