SCRL Circuit Races June 15th Provisional Results

Confirmed results: https://www.britishcycling.org.uk/events/details/173146/Sussex-Cycle-Racing-League-Closed-Circuit-Week-8#results

Please send any queries via our contact form.

Womens 2/3/4 Cat

Result No. Forename Surname Club / Team Name Cat
1 5 Angela Radden-Rutt The Cycle Room 2nd
2 6 Amelia Roberts The Cycle Room 3rd
3 2 Josephine Edmunds Hastings & St Leonards CC 4th
4 7 Lucy Williams Sussex Nomads CC 0
5 3 Charlotte Jackson Nice Brew Cycling Club 4th
6 8 Marianne Clark Unattached 0
DNF 4 Lucy Parsons URDT 4th
DNS 1 Grace Dent Project51 3rd

4th Cat/Youth A

Result No. Forename Surname Club / Team Name Cat
1 37 Harry Hawkridge Unattached 4th
2 46 David Lear Nice Brew Cycling Club 4th
3 40 Robert Paynter URDT 4th
4 43 Jeremy Whittaker Brighton Mitre CC 4th
5 48 Thomas Berezniovas The Cycle Room 4th
6 44 Francis Schofield Preston Park Youth CC (PPYCC) A
7 45 Robert Coniglio Dulwich Paragon CC 4th
8 38 MJ Jackson Nice Brew Cycling Club 4th
9 36 Adrian Ford Unattached 4th
10 42 John Tindell Brighton Excelsior CC 4th
11 39 Gary Longmate Sussex Revolution VC 4th
DNF 41 Stephen Strickland Horsham Cycling 4th
DNF 47 Steve Burns Sussex Revolution VC 4th

2nd/3rd Cat

Result No. Forename Surname Club / Team Name Cat
1 81 Keith Henderson Southborough & District Whls 2nd
2 72 Rory Barrett Southborough & District Whls 2nd
3 71 Finn Anderson-Grout Brighton Mitre CC 2nd
4 91 Cameron Cragg Team ASL 2nd
5 88 Mikey Weavers ASL 2nd
6 92 Cameron Preece Southborough & District Whls 3rd
7 94 Mark Day Generation Press CC 2nd
8 95 Ben Huttly Brighton Mitre CC 2nd
9 83 Andrew Larking Sussex Revolution VC 2nd
10 79 Mark Gower Southdowns Bikes – Casco PET 2nd
11 74 Tony Boness Blazing Saddles Cycles 2nd
12 78 Jon Fry Horsham Cycling 3rd
13 84 Dominic Maxwell Worthing Excelsior 3rd
14 77 Gabriel Edgar Brighton Mitre CC 3rd
15 76 Brock Duncumb Rogers Preston Park Youth CC (PPYCC) 3rd
16 73 Alex Beyfus Sussex Nomads CC 3rd
17 80 Torin Henderson Southborough & District Whls 3rd
18 89 Rory Palmer Brighton Mitre CC 2nd
19 82 Przemek Jersz Southborough & District Whls 3rd
20 75 Luke De Quay East Grinstead CC 3rd
DNF 86 Richard Moult Brighton Mitre CC 3rd
DNF 90 Robert Fuller Brighton Mitre CC 3rd
DNF 93 James Currie Southborough & District Whls 3rd
DNS 85 Rik McNicoll The Cycle Room 3rd
DNS 87 Matthew Smith Brighton Excelsior CC 3rd